V Indii je v módě bělení kůže: Kvůli práci i sexu

22.10.2014 - redakce 100+1

Zatímco mezi bělochy je „cool“ vypadat opáleně, národy s tmavší pokožkou touží po co nejbělejší pleti. V Indii je tento trend tak výrazný, že sociologové bijí na poplach kvůli zakořeněnému rasismu


Reklama

V Indii jdou kvůli touze po bílé pokožce na dračku nejrůznější zesvětlující krémy. Posedlost bělícími přípravky si vzal na paškál známý indický komik Varun Thakur. V reklamním spotu hraje mladíka, jenž nemůže kvůli tmavé pokožce najít nevěstu. Nepomůže ani snaha rodičů, kteří jsou také shledáni „příliš tmavými“. 

Pak ovšem chlapec objeví zázračný bělicí krém, kterým si musí namazat – a teď se podržte – genitálie. Poté stačí na party odhalit, co se skrývá pod poklopcem, a bíle zářící zázrak mu ihned vžene do náruče ty nejkrásnější ženy. 

Chcete lepší práci? Vybělte se

Zdá se vám to jako poněkud silná káva? Navíc v tradiční indické kultuře? Pak vězte, že komik jen reagoval na skutečný produkt, který si podle doporučení výrobce mají na své intimní partie aplikovat ženy. Sám Thakur svůj počin komentoval slovy: „Zdá se, že máme bělicí krémy úplně na všechno, a teď dokonce existuje bělidlo na vaginu. Evidentně poslední, co ještě kosmetické firmy nevyrobily, je krém, který vybělí varlata.“ 

Za rok 2010 utržily indické kosmetické firmy za bělicí krémy asi 430 milionů dolarů (8,5 miliardy korun) a zisky každý rok rostou. Trend bílé pokožky nelze přehlédnout. Bělejší Indové dostávají lepší práci s vyšší mzdou a mnohé televizní hvězdy si na své bělosti velmi zakládají.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: YouTubeDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Samička morčáka velkého (Mergus merganser) s mládětem. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jedním z nejmarkantnějších rozdílů mezi životem na vsi a ve městě je množství zeleně. Asi málokoho překvapí, že čím větší plocha vegetace člověk obklopuje, tím zdravější je jeho organismus, a to po stránce fyzické i psychické. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace mladé exoplanety HD 114082 B, obíhající svou mateřskou hvězdu jednou za 110 dnů. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Pruský král Fridrich II. byl největším protivníkem Marie Terezie po celou dobu její vlády. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Červená auta se podle britské studie společnosti Halfords stávají nejčastějším terčem útoků ptáků. (foto: Shutterstock)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907