V Indii je v módě bělení kůže: Kvůli práci i sexu

22.10.2014 - redakce 100+1

Zatímco mezi bělochy je „cool“ vypadat opáleně, národy s tmavší pokožkou touží po co nejbělejší pleti. V Indii je tento trend tak výrazný, že sociologové bijí na poplach kvůli zakořeněnému rasismu


Reklama

V Indii jdou kvůli touze po bílé pokožce na dračku nejrůznější zesvětlující krémy. Posedlost bělícími přípravky si vzal na paškál známý indický komik Varun Thakur. V reklamním spotu hraje mladíka, jenž nemůže kvůli tmavé pokožce najít nevěstu. Nepomůže ani snaha rodičů, kteří jsou také shledáni „příliš tmavými“. 

Pak ovšem chlapec objeví zázračný bělicí krém, kterým si musí namazat – a teď se podržte – genitálie. Poté stačí na party odhalit, co se skrývá pod poklopcem, a bíle zářící zázrak mu ihned vžene do náruče ty nejkrásnější ženy. 

Chcete lepší práci? Vybělte se

Zdá se vám to jako poněkud silná káva? Navíc v tradiční indické kultuře? Pak vězte, že komik jen reagoval na skutečný produkt, který si podle doporučení výrobce mají na své intimní partie aplikovat ženy. Sám Thakur svůj počin komentoval slovy: „Zdá se, že máme bělicí krémy úplně na všechno, a teď dokonce existuje bělidlo na vaginu. Evidentně poslední, co ještě kosmetické firmy nevyrobily, je krém, který vybělí varlata.“ 

Za rok 2010 utržily indické kosmetické firmy za bělicí krémy asi 430 milionů dolarů (8,5 miliardy korun) a zisky každý rok rostou. Trend bílé pokožky nelze přehlédnout. Bělejší Indové dostávají lepší práci s vyšší mzdou a mnohé televizní hvězdy si na své bělosti velmi zakládají.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: YouTube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Stegouros elengassen se svým nebezpečným ocasem.

Věda

Detailní a širokoúhlý pohled na galaxii NGC 7727 ukrývající nejbližší pár superhmotných černých děr. Snímek vlevo byl pořízen přístrojem MUSE a dalekohledem ESO/VLT, snímek vpravo získal dalekohled VST (VLT Survey Telescope).

Vesmír

V kolébce černého zlata

kde: Etiopie, Afrika

Za domov kávy se obecně považuje Etiopie: Příprava nápoje se tam dodnes pojí s rituály a zcela spočívá na bedrech žen. „Baristky“ nejprve pálí kadidlo a poté v pánvi nad otevřeným ohněm praží kávová zrna, načež je rozdrtí v hmoždíři. Výsledek se smíchá s vodou v jebeně, hliněné nádobě s úzkým kulatým krkem, a přivede se k varu. Nakonec se káva přelije přes filtr, podomácku vyrobený z hadříku či třeba koňských žíní, a dochutí se cukrem – ale někdy také máslem či solí.

Zajímavosti

Sepie faraonova (Sepia pharaonis) dorůstá délky kolem 40 cm a hmotnosti 5 kg. Dokáže měnit barvy od jasně bílé až po tmavě hnědou.

Příroda

Christopher Cradock a Leberecht Maass (vpravo)

Válka

Jako výborné řešení zalesnění holin a ředin se jevila výsadba rychle rostoucích dřevin typu borovice či smrku.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907