V krátkosti: 3D tiskárna na jídlo a létající kruhový objezd

31.05.2013 - redakce 100+1

Ty nejlepší zajímavosti z Twitteru a Facebooku 100+1


Reklama

Kočkodani i keporkaci si předávají znalosti z generace na generaci. To potvrzuje, že i jiní živočichové než lidé vykazují kulturní chování.

Embrya žraloků tygřích se v děloze požírají navzájem. Mládě doroste jen z jednoho, nejsilnějšího z každé dělohy (samice má dělohy dvě).

Izraelská společnost Bio Explorers vyvinula bezpečnostní detektor citlivější než psi nebo elektronické detektory. Jeho základem jsou myši.

29. 5. 1453, byla dobyta Konstantinopol, čímž skončila starověká Římská říše. Bylo to přesně před 560 lety, 2206 let po založení Říma

Hovenring je vznášející se kruhový objezd pro cyklisty. Nachází se v Eindhovenu v Nizozemsku a bylo otevřen v loňském roce.

V České republice je asi 25 tisíc rybníků, které dohromady pokrývají zhruba 2 % rozlohy našeho státu.

Kovové předměty se ve vakuu „lepí“ k sobě. Na Zemi tomu brání vrstvička zoxidovaného kovu na jejich povrchu.

NASA sponzoruje vývoj 3D tiskárny, která bude moct astronautům tisknout jídlo.

Rozloha baziliky sv. Petra ve Vatikánu odpovídá třem fotbalovým hřištím. Pojme až 60 000 lidí. Výstavba trvala přibližně 120 let.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: HovenringDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Delfíni umí při náhlém vynoření usměrnit tvorbu bublinek dusíku tak, aby se jim nedostávaly do krevního oběhu a nekolovaly po těle. (foto: Unsplash, NOAA, CC0)

Příroda

Portrétová fotografie Emila Holuba s neodmyslitelnou tropickou přilbou. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Model blízkého planetárního systému TRAPPIST-1. (foto: NASA, R. Hurt, T. PyleCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Archeologové v Izraeli objevili 44 byzantských zlatých mincí a další cenné předměty. (foto: Israel Antiquities Authority, Dafna GazitCC BY 4.0)

Věda

Turecká obsluha kulometu s rakousko-uherským instruktorem. (foto: Jiří Ráčil, oldphoto.info -se souhlasem k publikování)

Válka

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907