V krátkosti: 3D tiskárna na jídlo a létající kruhový objezd

31.05.2013 - redakce 100+1

Ty nejlepší zajímavosti z Twitteru a Facebooku 100+1


Reklama

Kočkodani i keporkaci si předávají znalosti z generace na generaci. To potvrzuje, že i jiní živočichové než lidé vykazují kulturní chování.

Embrya žraloků tygřích se v děloze požírají navzájem. Mládě doroste jen z jednoho, nejsilnějšího z každé dělohy (samice má dělohy dvě).

Izraelská společnost Bio Explorers vyvinula bezpečnostní detektor citlivější než psi nebo elektronické detektory. Jeho základem jsou myši.

29. 5. 1453, byla dobyta Konstantinopol, čímž skončila starověká Římská říše. Bylo to přesně před 560 lety, 2206 let po založení Říma

Hovenring je vznášející se kruhový objezd pro cyklisty. Nachází se v Eindhovenu v Nizozemsku a bylo otevřen v loňském roce.

V České republice je asi 25 tisíc rybníků, které dohromady pokrývají zhruba 2 % rozlohy našeho státu.

Kovové předměty se ve vakuu „lepí“ k sobě. Na Zemi tomu brání vrstvička zoxidovaného kovu na jejich povrchu.

NASA sponzoruje vývoj 3D tiskárny, která bude moct astronautům tisknout jídlo.

Rozloha baziliky sv. Petra ve Vatikánu odpovídá třem fotbalovým hřištím. Pojme až 60 000 lidí. Výstavba trvala přibližně 120 let.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Hovenring

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907