V krátkosti: 3D tiskárna na jídlo a létající kruhový objezd

31.05.2013 - redakce 100+1

Ty nejlepší zajímavosti z Twitteru a Facebooku 100+1


Reklama

Kočkodani i keporkaci si předávají znalosti z generace na generaci. To potvrzuje, že i jiní živočichové než lidé vykazují kulturní chování.

Embrya žraloků tygřích se v děloze požírají navzájem. Mládě doroste jen z jednoho, nejsilnějšího z každé dělohy (samice má dělohy dvě).

Izraelská společnost Bio Explorers vyvinula bezpečnostní detektor citlivější než psi nebo elektronické detektory. Jeho základem jsou myši.

29. 5. 1453, byla dobyta Konstantinopol, čímž skončila starověká Římská říše. Bylo to přesně před 560 lety, 2206 let po založení Říma

Hovenring je vznášející se kruhový objezd pro cyklisty. Nachází se v Eindhovenu v Nizozemsku a bylo otevřen v loňském roce.

V České republice je asi 25 tisíc rybníků, které dohromady pokrývají zhruba 2 % rozlohy našeho státu.

Kovové předměty se ve vakuu „lepí“ k sobě. Na Zemi tomu brání vrstvička zoxidovaného kovu na jejich povrchu.

NASA sponzoruje vývoj 3D tiskárny, která bude moct astronautům tisknout jídlo.

Rozloha baziliky sv. Petra ve Vatikánu odpovídá třem fotbalovým hřištím. Pojme až 60 000 lidí. Výstavba trvala přibližně 120 let.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Hovenring

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ve výřezu zubní protéza George Washingtona – není divu, že s tímto monstrem v ústech nerad mluvil na veřejnosti.

Historie
Zajímavosti

Bez vody ani ránu

Kapybary (Hydrochoerus hydrochaeris) patří mezi savce žijící (podobně jako například hroši) částečně vodním životem. Proto je můžete vidět především v regionech, kde je snadný přístup k vodě: jejich oblíbeným místem jsou zatopené lučiny, okraje močálů a nížinné lesy, kde je dobrá pastva a po celý rok dostatek vláhy. Daří se jim u vodních nádrží a v okolí řek.

Vyskytují se ovšem i v suchých lesích, křovinatých podrostech a na loukách. Jsou pěstovány na farmách nejen ve své domovině a uprchlíci z těchto chovů se zabydlují v oblastech bohatých na vodu po celém světě. Například na Floridě jsou volně se pohybující kapybary běžně vídány a roku 2011 byla kapybara viděna v Kalifornii.

Často zůstávají skryty ve vodě, přičemž nad hladinu jim čouhají jen nozdry a oči. Pod vodu se dokážou ponořit i úplně a vydrží bez nadechnutí až pět minut. Přední nohy kapybar jsou o něco kratší než zadní a mezi prsty mají tato zvířata menší plovací blánu. Tato danost společně s umístěním očí, nozder a uší ve vrchní části hlavy je předurčuje k bezproblémovému přebývání ve vodě.

Příroda

Příčina vzniku obřích Fermiho bublin zatím zůstává nejasná.

Vesmír

Samantha Wrightová se svou dcerou Sofií a aplikací CamAPS FX, která monitoruje její cukrovku.

Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907