V krátkosti: Proč americké vlajky na Měsíci vybledly?

29.08.2013 - redakce 100+1

Ty nejlepší zajímavosti z Twitteru a Facebooku


Reklama

Odhaduje se, že se v moři každý rok ztratí 10 000 kontejnerů, které spadnou z přepravních lodí.

Řeckořímský zápas vynalezl v 19. století Francouz a pojmenoval jej Ital. Klasický zápas v antickém Řecku měl výrazně odlišná pravidla.

Porod orangutana byl poprvé zachycen na video v Durrell Wildlife Conservation Trust na britském ostrově Jersey.

Dinosaurus Dracorex hogwartsia z čeledi Pachycephalosauridae byl pojmenován podle Bradavic, čarodějnické školy z Harryho Pottera.

Kuřák, jenž vykouří 1,5 krabičky denně, dostane dávku radiace 60–160 mSv/rok. Obyvatelé nejhůře zasažení havárií ve Fukušimě dostali 68 mSv.

USS Pueblo je jediná loď amerického námořnictva v zajetí. Drží ji Severní Korea, a to již od roku 1968.

Původní verze blízkovýchodní pohádky o Aladinovi a kouzelné lampě začíná v Číně a Aladin je v ní chudým čínským mladíkem.

Na Měsíci už není ani jedna z 6 amerických vlajek v původní podobě – kvůli silnému slunečnímu záření nestíněnému atmosférou barvy vybledly.

Japonská stavební firma Kongó Gumi byla nejstarší samostatnou společností. Fungovala v letech 578–2006, kdy ji koupila korporace Takamacu.

Plody brambor jsou podobné rajčatům (z téže čeledi lilkovitých), ale jsou jedovaté, protože mají vysoký obsah solaninu a chaconinu.

J. J. Thomson získal Nobelovu cenu r. 1906 za objev elektronu. Jeho syn George Paget ji získal v r. 1937 za objev duální podstaty elektronu.

Přehrada Kallanai blízko indického města Tiruččiráppalli na řece Kaveri byla vystavěna již ve 2. století n. l. a je stále funkční.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NASA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zredukování počtu bizonů v parku je potřeba k udržení rovnováhy v tamním ekosystému a využití dobrovolníků je pro úřady levným způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout.

Zajímavosti

Podle vědců z Oxfordu neexistují žádné důkazy o souvislosti mezi používáním moderních technologií a duševním zdravím dospívajících.

Věda

Venuše na snímku zařízení WISPR, během třetího průletu Parker Solar Probe kolem Venuše.

Vesmír

Pařížané byli na zimní záplavy zvyklí, nečekali však, že roku 1910 dostanou tak obrovské rozměry. 

Historie

Britský generál Douglas Haig dokázal přežít válku v relativním dostatku - polní pošta mu doručovala lososí i tetřeví maso, kvalitní francouzská vína nebo třeba brandy.

Válka

Labyrint je symbolem mediteránu, a rovněž tvoří kamennou dominantu na dně lomu v Pavlíkově botanické zahradě.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907