V průvodu londýnského Gay Pride vlála i vlajka Islámského státu

29.06.2015 - Martin Reichman


Reklama

O víkendu proběhl v centru Londýna pochod hrdosti gayů a leseb Pride Parade, s podtitulem „Hrdí hrdinové“. Londýn se pro tento den převlékl do duhových barev a ušetřeno nebylo ani známé Londýnské oko. Průvodu samotného se zúčastnilo více než 250 soutěžních skupin a osobně byl přítomen i londýnský starosta Boris Johnson. Na sociálních sítích a v některých médiích se rychle rozšířily zprávy, že mezi stovkami vlajek se objevil i nechvalně známý prapor Islámského státu. Teprve bližší pohled odhalil, že šlo o karikaturu vlajky – arabské symboly byly na vlajce nahrazeny obrázky sexuálních pomůcek. Vtipálkům se podařilo napálit dokonce CNN, která informaci o islámské vlajce zahrnula do svého zpravodajství.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: CNNDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vlčím smečkám v Yellowstonu se připisuje efekt tzv. trofické kaskády, tedy vzájemně zřetězených procesů vedoucích k obnově narušené přírody.

Příroda

Alžběta Gabriela Bavorská byla bavorská princezna a později belgická královna. V roce 1900 se provdala za dědice belgického trůnu Alberta I. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Šlechtic první historicky doložené čínské dynastie Šang byl před více než 3 000 lety z nejasných důvodů pohřben se zlatou maskou. (foto: China News ServiceCC0)

Věda
Zajímavosti

Testovací prototyp rakety Super Heavy B7 podstoupil 20. září důležitou zkoušku. Firma SpaceX provedla statický zážeh rovnou 7 motorů Raptor 2. (foto: SpaceXCC BY 4.0)

Vesmír

Hledá se leguán zelený, raději mrtvý. (foto: Wikimedia Commons, Hugoesteban14CC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907