V sedě nebo ve stoje? Německý soud rozhodl, že močit se smí i ve stoje

14.06.2015 - redakce 100+1

Nejmenovaný německý majitel nemovitostí z Düsseldorfu zažaloval jednoho ze svých bývalých nájemníků za škodu způsobenou na mramorové podlaze v koupelně.


Reklama

Škoda mu měla vzniknout v důsledku zvyku nájemníka močit ve stoje. Pan domácí škodu vyčíslil na cca 53 tisíc korun. Soud však rozhodl ve prospěch nájemníka a dodal, že muži na tento způsob vykonávání potřeby v domácích podmínkách mají právo.

Podobné potíže mohou teoreticky dostihnout i ženy, které nechtějí trávit hodiny hledáním toalet nebo jim z hygienických důvodů není po chuti sednout si na záchodovou mísu veřejného WC. Někteří výrobci totiž na jejich potřebu odpovídají novinkou, která se v Česku prodává pod malebným názvem Čurokap. Zařízení, většinou papírové, leckdy však i z umělé hmoty, umožňuje ženám močení ve stoje. Na internetu jsou ke stažení i návody, jak si takovou pomůcku vyrobit svépomocí. 

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907