V sedě nebo ve stoje? Německý soud rozhodl, že močit se smí i ve stoje

14.06.2015 - redakce 100+1

Nejmenovaný německý majitel nemovitostí z Düsseldorfu zažaloval jednoho ze svých bývalých nájemníků za škodu způsobenou na mramorové podlaze v koupelně.


Reklama

Škoda mu měla vzniknout v důsledku zvyku nájemníka močit ve stoje. Pan domácí škodu vyčíslil na cca 53 tisíc korun. Soud však rozhodl ve prospěch nájemníka a dodal, že muži na tento způsob vykonávání potřeby v domácích podmínkách mají právo.

Podobné potíže mohou teoreticky dostihnout i ženy, které nechtějí trávit hodiny hledáním toalet nebo jim z hygienických důvodů není po chuti sednout si na záchodovou mísu veřejného WC. Někteří výrobci totiž na jejich potřebu odpovídají novinkou, která se v Česku prodává pod malebným názvem Čurokap. Zařízení, většinou papírové, leckdy však i z umělé hmoty, umožňuje ženám močení ve stoje. Na internetu jsou ke stažení i návody, jak si takovou pomůcku vyrobit svépomocí. 

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Hanza neprosperovala jen díky diplomacii – v případě nutnosti dokázala vzpurná hrabství třeba vyhladovět. (ilustrace: Profimedia)

Zajímavosti

Ted Sams získal po 60 letech svůj maturitní diplom. (foto: Profimedia, David Orr ©)

Revue

DART míří na sebevražednou misi ve jménu planetární obrany. (ilustrace: NASA/Johns Hopkins APL, Steve GribbenCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Banánovník nakažený fusariovým vadnutím (TR1). (foto: Flickr, Scot NelsonCC0)

Věda

Seznamte se s oblastí, kde se stékají dvě nejmohutnější moravské řeky Morava a Dyje – seznamte se s krajinou Soutoku. (foto: Petr Zajíček ©)

Příroda

Klášterní komplex dnes. (foto: Shutterstock)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907