V sedě nebo ve stoje? Německý soud rozhodl, že močit se smí i ve stoje

14.06.2015 - redakce 100+1

Nejmenovaný německý majitel nemovitostí z Düsseldorfu zažaloval jednoho ze svých bývalých nájemníků za škodu způsobenou na mramorové podlaze v koupelně.


Reklama

Škoda mu měla vzniknout v důsledku zvyku nájemníka močit ve stoje. Pan domácí škodu vyčíslil na cca 53 tisíc korun. Soud však rozhodl ve prospěch nájemníka a dodal, že muži na tento způsob vykonávání potřeby v domácích podmínkách mají právo.

Podobné potíže mohou teoreticky dostihnout i ženy, které nechtějí trávit hodiny hledáním toalet nebo jim z hygienických důvodů není po chuti sednout si na záchodovou mísu veřejného WC. Někteří výrobci totiž na jejich potřebu odpovídají novinkou, která se v Česku prodává pod malebným názvem Čurokap. Zařízení, většinou papírové, leckdy však i z umělé hmoty, umožňuje ženám močení ve stoje. Na internetu jsou ke stažení i návody, jak si takovou pomůcku vyrobit svépomocí. 

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Vizualizace erupce na magnetaru. (ilustrace: NASA's Goddard Space Flight CenterCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907