V Surf Snowdonia dělají nejdelší umělé vlny pro surfaře na světě

13.08.2015 - Stanislav Mihulka

Britští surfaři si mohou přijít na své v nově otevřeném surfařském parku Surf Snowdonia v severním Walesu


Reklama

Britští surfaři dostali k dispozici nový surfařský park Surf Snowdonia, který vyrostl v severním Walesu, na místě bývalé továrny pro zpracování hliníku. Jde prý o jedinečné vnitrozemské zařízení pro surfaře, kde umějí vytvořit nejdelší umělé vlny pro surfaře na světě.

Zařízení o rozměrech 300 krát 120 metrů stálo 12 milionů liber a jeho stavba trvala 10 let. Vlny vytváří pomocí technologie Wavegarden stroj vzdáleně podobný sněžnému pluhu, přičemž je může udělat vysoké 0,7 metru, 1,2 metru anebo 2 metry.

V parku Surf Snowdonia může vlnu sjíždět až 36 surfařů najednou, přičemž zařízení zvládne vytvořit zhruba jednu vlnu za minutu. Surf Snowdonia používá dešťovou vodu, která pochází z nedalekých horských nádrží.

  • Zdroj textu:

    Surf Snowdonia, Wavegarden

  • Zdroj fotografií: Surf Snowdonia, Wavegarden

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907