V Surf Snowdonia dělají nejdelší umělé vlny pro surfaře na světě

13.08.2015 - Stanislav Mihulka

Britští surfaři si mohou přijít na své v nově otevřeném surfařském parku Surf Snowdonia v severním Walesu


Reklama

Britští surfaři dostali k dispozici nový surfařský park Surf Snowdonia, který vyrostl v severním Walesu, na místě bývalé továrny pro zpracování hliníku. Jde prý o jedinečné vnitrozemské zařízení pro surfaře, kde umějí vytvořit nejdelší umělé vlny pro surfaře na světě.

Zařízení o rozměrech 300 krát 120 metrů stálo 12 milionů liber a jeho stavba trvala 10 let. Vlny vytváří pomocí technologie Wavegarden stroj vzdáleně podobný sněžnému pluhu, přičemž je může udělat vysoké 0,7 metru, 1,2 metru anebo 2 metry.

V parku Surf Snowdonia může vlnu sjíždět až 36 surfařů najednou, přičemž zařízení zvládne vytvořit zhruba jednu vlnu za minutu. Surf Snowdonia používá dešťovou vodu, která pochází z nedalekých horských nádrží.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Surf Snowdonia, Wavegarden

  • Zdroj fotografií: Surf Snowdonia, WavegardenDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907