V Toskánsku objevili římský amfiteátr

13.11.2015 - Monika Slezáková

Italští archeologové objevili ve městě Volterra pozůstatky stavby oválného půdorysu. Pokud se hypotézy potvrdí, mohlo by se jednat o významné dějiště gladiátorských zápasů


Reklama

Vědci identifikovali vzácný objev jako pozůstatky římského amfiteátru z doby 1. století n. l. Na místě byly odkryty pozůstatky celkem tří řad sedadel, jež dokázaly pojmout až 10 000 návštěvníků. Je pravděpodobné, že vedle společenských událostí zde probíhaly v tehdejší době populární gladiátorské zápasy a souboje divokých zvířat. 

Více na: http://news.discovery.com/history/archaeology/gladiator-colosseum-found-in-tuscany-151111.htm

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Discovery News

  • Zdroj fotografií: Wikimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907