Válečné Vánoce 1940

10.12.2014 - Redakce Válka Revue


Reklama

Druhé německé válečné Vánoce v roce 1940 představovaly relativně poklidné období. Prakticky celý evropský kontinent byl již okupován, a pokud pomineme neúspěšné italské válečné operace na hranicích s Řeckem a doznívající bitvu o Británii, neprobíhaly v Evropě žádné boje. Němečtí vojáci proto trávili tyto Vánoce většinou v bunkrech a městech celé okupované Evropy. Jednalo se o opravdu poslední svátky „klidu a míru“, protože následujícího roku už velká část vojáků trávila Vánoce na východní frontě.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: www.feldgrau.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Veleskokan goliáší, největší známý druh žáby, žije na malém území v Kamerunu. Místní ho rádi loví a prodávají jako pochoutku.

Věda

Ilustrace protoplanetárního disku okolo hvězdy TW Hydrae.

Vesmír

Podle starého mýtu polští jezdci útočili proti německým tankům

Válka

Vítězslava Kaprálová (1915–1940) jako dvacetiletá. Martinů o ní později napsal: „Jen jedna otázka neopustila dodnes mé vědomí a vzpomínky. Proč jí osud dal tolik energie a tolik vzácných darů a proč jí nedal možnost, aby jich mohla využíti?“

Historie

Karlsruhe, kde se mohl podle některých teorií narodit Hauser. Ve výřezu portrét Kaspara Hausera, na němž je patrná jizva na čele po prvním údajném atentátu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907