Vánoční osvětlení v USA spotřebuje víc energie, než některé státy světa

24.12.2015 - Stanislav Mihulka

Náruživí Američané milují vánoční osvětlení. Spotřebou energie předstihne celý Salvador, Etiopii nebo Tanzanii


Reklama

Američané milují vánoční osvětlení. Po celých Spojených státech se každoročně rozsvítí ohromné množství různobarevných světel. Jejich spotřeba je tak vysoká, že sama o sobě předčí některé chudé státy světa.

Podle nové studie spotřebuje vánoční výzdoba v USA každoročně zhruba 6,63 miliard kilowatthodin (kWh). Toto číslo přitom převyšuje celkovou spotřebu elektrické energie některých chudých států.

Například středoamerický Salvador spotřebuje 5,35 miliard kilowatthodin, africké země Etiopie a Tanzanie zase 5,30, respektive 4,81 miliard kilowatthodin. Vědci použili data amerického ministerstva energetiky z roku 2008 a rovněž údaje Světové banky.

Nicméně, 6,63 miliard kilowatthodin představuje pouhé dvě desetiny procenta roční spotřeby elektřiny v USA, což by stačilo na pohánění celkem 14 milionů ledničce.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Most Çanakkale 1915 má v šesti pruzích spojit evropskou a asijskou část Turecka.

Zajímavosti

Lidské embryo

Věda

Dvojčata ve znaku rodu

Medvěd grizzly (Ursus arctos horribilis) je poddruhem medvěda hnědého. Barva srsti grizzlyho může být hnědá až narezavělá. Samci jsou mnohem mohutnější než samice, o které často bojují. Grizzlyové se páří v červnu, vajíčka se ale začnou vyvíjet až na podzim, kdy medvědice nashromáždí dost potravy, a k porodu dochází až v zimě – jedná se o tzv. latentní březost. Nejčastěji se rodí dvě medvíďata.

Příroda

Výron koronální hmoty je po erupci druhým nejsilnějším projevem sluneční aktivity.

Vesmír

Adolf Hoffmeister v Café les Deux Magots v Paříži v roce 1969. V pozadí kresba z vězení La Santé (1940) nazvaná Mon Avoir - barveno čokoládou, tabákem, špínou ze zdí a inkoustem.

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907