Vánoční osvětlení v USA spotřebuje víc energie, než některé státy světa

24.12.2015 - Stanislav Mihulka

Náruživí Američané milují vánoční osvětlení. Spotřebou energie předstihne celý Salvador, Etiopii nebo Tanzanii


Reklama

Američané milují vánoční osvětlení. Po celých Spojených státech se každoročně rozsvítí ohromné množství různobarevných světel. Jejich spotřeba je tak vysoká, že sama o sobě předčí některé chudé státy světa.

Podle nové studie spotřebuje vánoční výzdoba v USA každoročně zhruba 6,63 miliard kilowatthodin (kWh). Toto číslo přitom převyšuje celkovou spotřebu elektrické energie některých chudých států.

Například středoamerický Salvador spotřebuje 5,35 miliard kilowatthodin, africké země Etiopie a Tanzanie zase 5,30, respektive 4,81 miliard kilowatthodin. Vědci použili data amerického ministerstva energetiky z roku 2008 a rovněž údaje Světové banky.

Nicméně, 6,63 miliard kilowatthodin představuje pouhé dvě desetiny procenta roční spotřeby elektřiny v USA, což by stačilo na pohánění celkem 14 milionů ledničce.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lukulské hody movitých Římanů na mozaice z 3. století.

Zajímavosti

Milující srdce přírody | Jim Picôt

Celkový vítěz - žralok plující v hejnu lososů.

Revue

Dávný Mars před 4 miliardami let mohla z části pokrývat voda

Vesmír

Robotický koala vylepšený koalí močí a trusem pátrá po tom, zda mají krávy sklony ušlapat koaly, když se ocitnou na zemi.

Věda
Historie

Vědci dlouho předpokládali, že humři necítí bolest, protože nemají skutečný mozek. Pozdější výzkum ale ukázal, že korýši na poškození tkáně reagují fyzicky i hormonálně, tudíž bolest pravděpodobně cítí.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907