Vegetariánské hot dogy překvapily: Obsahují prasečí i lidskou DNA!

27.10.2015 - Stanislav Mihulka

Testy DNA objevily řadu příměsí v amerických masných výrobcích


Reklama

Organizace Clear Foods si posvítila na americké hot dogy. Vytáhli DNA ze 345 vzorků hot dogů a párků 75 různých značek od 10 různých prodejců. Výsledky stojí za to, hlavně pokud jde o vegetariánské hot dogy.

Pozoruhodné je hlavně to, že dvě třetiny těchto vegetariánských výrobků obsahuje lidskou DNA. Clear Foods doufají, že se vegetariánské hot dogy v USA nevyrábějí z turistů, spíše jde o kontaminaci lupy nebo vlasy. Ani pak ale není moc o co stát.

Americké vegetariány asi také nepotěší, že zhruba v 10 procentech vegetariánských hor dogů je ve skutečnosti maso. Za zmínku stojí i to, že 3 procenta nevepřových vzorků obsahuje vepřové, prý hlavně kuřecí a krůtí párky. V americkém Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv z toho budou mít těžkou hlavu.

 

  • Zdroj textu:

    IFL Science, USA Today, Clear Foods

  • Zdroj fotografií: Alvis / Wikipedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Rorschach chtěl svým testem odhalovat schizofrenii, tedy duševní nemoc související se selháváním myšlenkových procesů a sníženým vnímáním emocí.

Zajímavosti

Svobodné zednářství

Historie

Pozemní personál britského a francouzského letectva si krátí dlouhou chvíli u krytu s nápisem upomínajícím na adresu britských premiérů

Válka

Umělá inteligence značně vylepší provoz satelitů pro dálkový průzkum Země.

Vesmír

Bakteriální kultury v experimentu

Věda
Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907