Velkolepé mrakodrapy: Od Empiru po pražský City Tower

29.07.2013 - Igor Mahal

Po biblické Potopě se lidstvo rozhodlo ukázat Bohu velikost svého ducha a postavit město se slavnou věží, jež se bude dotýkat nebes. Ačkoliv se člověku za tuto troufalost dostalo náležitého trestu v podobě zmatení jazyků, odvěkého snu se nevzdává a i nadále se svému božstvu pokouší přiblížit

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Blogspot.com, dane.kr, panoramio.com, renewnyc.com, flickr.com, Wikipedia


Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Domovinou kněžice mramorované je východ Asie, aktuálně se ale vyskytuje i v Severní Americe a v Evropě. Zatím nejsevernější doložený nález pochází ze Švédska. (foto: Flickr, Gilles San Martin, CC BY-SA 2.0)

Příroda

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907