Vize pěšáka budoucnosti: Jak bude v roce 2025 vypadat britský voják?

22.10.2015 - Stanislav Mihulka

Bude ověšený senzory, počítači, brněním, a také bude připojený k výkonné informační síti


Reklama

Britské ministerstvo obrany nedávno představilo koncept Future Soldier Vision (Vize vojáka budoucnosti). Ukazuje, jak si ministerstvo představuje vojáka britské armády v příštím desetiletí. Ministerští úředníci přitom nepředpovídají budoucnost, ale vycházejí z dnešních vojenských i civilních technologií.

Jaký bude budoucí voják Británie? Zdá se, že ověšený senzory, které mu zajistí vyšší šance na přežití a také lepší orientaci na bojišti, vybavený výkonným počítačem a také připojený k informační síti, která mu bude poskytovat klíčové informace.

Helma vojáka roku 2025 s chytrými brýlemi a sluchátky nebude pouhá schránka na lidskou hlavu, ale výkonné centrum pro komunikaci a zpracování informací. Tělo budoucího vojáka ochrání chytré segmentované brnění, které bude mít vlastní zdroje energie a dokáže i rozložit váhu těžkých nákladů, kterých se asi pěšáci nezbaví ani v roce 2025.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, MOD

  • Zdroj fotografií: Dstl

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907