Vojáci cvičí boj na blízko

16.08.2015 - Tomáš Bártek


Reklama

Ani rozvoj střelných zbraní úplně nevytlačil boj na blízko a tak se častokrát na bojištích druhé světové války ke slovu dostaly bajonety a nože. Na fotografii cvičí vojáci 167. pěší divize z Alabamy. Můžete vidět ukázkový přiklad útoku bajonetem a naopak vykrývání takového útoku, kdy bylo důležité nejen se ubránit, ale zároveň dostat protivníka do odkryté pozice, ve které by byl co nejvíce zranitelný. 

Boj na blízko se udržuje i nadále ve výcviku moderních armád a své využití nalézá především u speciálních operací a jednotek.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907