Vrtat, nebo nevrtat? Curiosity dorazil k Pozoruhodné hoře a analyzuje okolí

29.04.2014 - Redakce


Reklama

Robot Curiosity se právě nachází ve velmi zajímavé oblasti, od níž má tým řídící robota velká očekávání. Během víkendu (25. až 27. duben) se rover dostal k vrcholku, který dostal jméno Mount Remarkable, Pozoruhodná hora. Zde podrobně prozkoumává okolí, aby zjistil, zda se bude, nebo nebude vrtat.

Jeho robotické rameno, které je vidět na tomto obrázku, pomáhá získávat potřebné informace pro dané rozhodnutí. Na jeho konci se nachází rentgenový spektrometr, který analyzuje okolní půdu. Díky němu a dalším přístrojům, které dodávají vědcům tisíce různých údajů, bude určeno, zda Curiosity spustí potřetí vrták.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Universe Today

  • Zdroj fotografií: NASA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907