Vyhněte se trapasu: Mapa polibků poradí, jak správně líbat

10.07.2015 - Martin Reichman

Polibek na tvář není v našich zeměpisných šířkách příliš častý, u našich sousedů jde ale o běžnou konvenci. Víte, kolikrát je slušné políbit svůj protějšek? Minimálně při cestování Francií vám může pomoci užitečná mapa polibků


Reklama

Jiný kraj, jiný mrav, říká se. Zatímco ve Spojených státech můžete při pokusu o polibek na uvítanou tvrdě narazit, ve Francii je součástí běžné společenské etikety. Při setkání či loučení se zde lidé, s ohledem na region, políbí na tvář dvakrát až čtyřikrát.

Například v Paříži nebo v Bordeaux po pozdravu následují dva polibky, ve městě Montpellier na jihu země tři a v západofrancouzském regionu Sarthe čtyři. Zvyklosti, které mnohdy dělají problémy i rodilým Francouzům, jsou takřka neřešitelné pro návštěvníky z ciziny. Pomoci ji má aplikace francouzského programátora Gillese Debunna, který vytvořil interaktivní mapu uvítacích polibků celé Francie.

Princip mapy je jednoduchý, každý návštěvník může k vybranému regionu přidat počet polibků, které on sám považuje za společensky vhodný. Databáze, která obsahuje již přes 100 tisíc záznamů, poté zobrazí průměrnou hodnotu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    combiendebises.free.fr

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Snímek z prosince 1941 dobře ilustruje, že kvalitně maskovaní rudoarmějci mohli útočníky snadno překvapit. Na fotografi i se nachází minimálně 11 vojáků v převlečnících s kapucemi.

Válka

Thanatosdrakon amaru v životní velikosti, se svým objevitelem.

Věda

Svatá Hedvika Slezská se věnovala službě pro blaho svého lidu a prohloubení křesťanské víry. Zakládala nemocnice, ošetřovací ústavy a kláštery.

Historie
Revue
Zajímavosti

Laločníci na korálovém útesu

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907