Vyhrajte zapalovač Zippo k příležitosti 70. výročí Dnu D

18.06.2014 - PR článek

Tento sběratelský zapalovač je dodáván v dárkové krabičce společně s brožurkou a replikou „cvrčka“ – cvrkátka, kterým se spojenečtí výsadkáři identifikovali na nepřehledném bojišti a za nepřátelskými liniemi pomocí kódových signálů


Reklama

Touto památeční sadou společnost Zippo vzdává hold odvaze a statečnosti těch, kdo byli 6. června 1944 ve službě. Výroční zapalovač má povrch z broušené mosazi a je zdoben potiskem. Kódová označení pěti pláží - Utah, Omaha, Gold, Juno a Sword jsou z potisku odlaserována a odkrývají tak mosazný podklad. "Cvrček" je replikou originálního cvrkátka, pro tuto příležitost speciálně vyrobeného pro společnost Zippo ve stejné továrně jako před 70 lety. Tato sběratelská edice je limitovaná, pro celý svět bylo vyrobeno pouze 7000 sad, z toho 300 kusů je rezervováno pro Česko a Slovensko.

Nyní pozor! Pro čtenáře našich válečných titulů máme možnost tuto jedinečnou dárkovou sadu vyhrát v naší soutěži. Ta probíhá v časopise Zbraně z našich military titulů. V samotném časopise najdete informace jak vyhrát tuto dárkovou sadu a další hodnotné ceny. Stačí si zakoupit nové číslo časopisu Zbraně č. 5 a zúčastnit se jednoduché soutěže. Vítěz bude znám do 1. 8. od uvedení soutěže. Pokud neuspějete, nezoufejte. Dárkovou sadu lze zakoupit na www.zippo.cz

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: zippo

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907