Výlety do vesmíru se blíží: Blue Origin má za sebou úspěšný test

24.06.2015 - Martin Reichman


Reklama

Společnost Blue Origin, kterou vlastní zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos, na konci dubna úspěšně otestovala vlastní vesmírnou raketu a návratový modul New Shepard. Start proběhl takřka v utajení z Bezosova soukromého střediska v Texaské poušti. Test dopadl úspěšně, raketa modul vynesla na hranici vesmíru do výšky necelých 94 kilometrů, odkud na padácích bezpečně sestoupil zpět na Zemi.

Test je tak dalším krokem v cestě ke komerčnímu cestování do vesmíru. Firma podle Bezose aktuálně pracuje na větší verzi rakety i modulu, který má překonat hranici 100 kilometrů a dokovat u Mezinárodní vesmírné stanice.

Modul pro komerční výlety má podle nejnovější animace pojmout šest pasažérů, přesnější harmonogram ani plánované ceny vesmírných výletů ale zatím Blue Origin nezveřejnila.

Dubnový úspěšný test rakety a návratového modulu

 

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    YouTube

  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907