Vyučování pro dnešek odpadá: Na střeše školy se prohání tygr

05.11.2015 - redakce 100+1


Reklama

Zejména starší ročníky si jistě vybaví tzv. uhelné prázdniny, kdy byly v zimě školy dočasně uzavírány v souvislosti s nízkými teplotami a nedostatkem otopu. Dnes bývá škola uzavřena nejčastěji v souvislosti s šířením hloupých poplašných zpráv. To v indické Madhjapradéši mají důvody pro uzavření školy mnohem exotičtější. Jedna ze zdejších škol musela být evakuována a dočasně uzavřena, neboť se v jejím areálu proháněl tygr bengálský. Na přítomnost šelmy upozornil náhodný kolemjdoucí, který okamžitě vyrozuměl příslušné úřady. Šelmu se podařilo veterinářům zneškodnit narkotizační střelou po zhruba desetihodinovém pátrání. Uspanou šelmu nyní veterináři umístí do klece k pozorování a později bude převezena do neobydlené oblasti a vypuštěna na svobodu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Daily MailDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zamyšlený TGM ve slovenských Topoľčiankách na snímku Karla Čapka kolorovaném pro knihu První republika v barvě.

Historie

V tajícím ledu je ukryto množství mikroorganismů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Vdala jsem se! 

autor: Wenyuan Kuang | vysoce hodnoceno v kategorii Svatba

Jakmile si svatebčané odbyli v režii Wenyuan Kuanga klasické focení, rozhodli se pro pár poněkud bláznivějších snímků. Do vzduchu měl původně letět ženich, ale nakonec volba fotografa padla na nevěstu. O kulisy se pak postarali veselí přátelé novomanželů a záplava podzimního listí.

Revue

Mimořádně jasná galaxie GLASS-z12 (ve výřezu) na snímku dalekohledu Jamese Webba. Podle vědců tato galaxie existovala již zhruba 350 milionů let po Velkém třesku. (foto: NASA, ESA, CSA, Tommaso Treu (UCLA)CC BY 4.0)

Vesmír

John Bulkeley na palubě torpédového člunu ještě během služby v Pacifiku. (foto: Wikimedia Commons, U.S. NavyCC0)

Válka

Kostel Panny Marie v Areni, v jehož okolí se nachází jeskyně, kde hledá česko--arménský tým sídliště nejstarších doložených vinařů. (foto: Jan Šindelář, CC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907