Vyučování pro dnešek odpadá: Na střeše školy se prohání tygr

05.11.2015 - redakce 100+1


Reklama

Zejména starší ročníky si jistě vybaví tzv. uhelné prázdniny, kdy byly v zimě školy dočasně uzavírány v souvislosti s nízkými teplotami a nedostatkem otopu. Dnes bývá škola uzavřena nejčastěji v souvislosti s šířením hloupých poplašných zpráv. To v indické Madhjapradéši mají důvody pro uzavření školy mnohem exotičtější. Jedna ze zdejších škol musela být evakuována a dočasně uzavřena, neboť se v jejím areálu proháněl tygr bengálský. Na přítomnost šelmy upozornil náhodný kolemjdoucí, který okamžitě vyrozuměl příslušné úřady. Šelmu se podařilo veterinářům zneškodnit narkotizační střelou po zhruba desetihodinovém pátrání. Uspanou šelmu nyní veterináři umístí do klece k pozorování a později bude převezena do neobydlené oblasti a vypuštěna na svobodu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Daily Mail

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907