Vyučování pro dnešek odpadá: Na střeše školy se prohání tygr

05.11.2015 - redakce 100+1


Reklama

Zejména starší ročníky si jistě vybaví tzv. uhelné prázdniny, kdy byly v zimě školy dočasně uzavírány v souvislosti s nízkými teplotami a nedostatkem otopu. Dnes bývá škola uzavřena nejčastěji v souvislosti s šířením hloupých poplašných zpráv. To v indické Madhjapradéši mají důvody pro uzavření školy mnohem exotičtější. Jedna ze zdejších škol musela být evakuována a dočasně uzavřena, neboť se v jejím areálu proháněl tygr bengálský. Na přítomnost šelmy upozornil náhodný kolemjdoucí, který okamžitě vyrozuměl příslušné úřady. Šelmu se podařilo veterinářům zneškodnit narkotizační střelou po zhruba desetihodinovém pátrání. Uspanou šelmu nyní veterináři umístí do klece k pozorování a později bude převezena do neobydlené oblasti a vypuštěna na svobodu.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Daily Mail

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Dnešní život se odehrává v sedě

Věda
Reklama

Kresba pratura ze 16. století. Poslední kus pratura uhynul v roce 1627.

Příroda

Loni probíhal na ISS experiment s cílem pochopit, jak se tělo přizpůsobuje mimozemskému prostředí. Hlavu a hruď astronautky Anne McClainové pokrývá několik senzorů sbírajících data o cirkadiánních rytmech.

Vesmír

Zaniklou obec dnes připomínají nově vysázené aleje i fotografie původních domů rozeseté v krajině. Na místo, kde kdysi stávala obec Fukov, upomíná také dřevěný kříž.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907