Vždy ve střehu: Drony se angažují v ochraně lesů

30.09.2015 - Stanislav Mihulka

Drony by mohly pomáhat chránit lesy v tropech i jinde na Zemi


Reklama

Drony se stále častěji uplatňují v ochraně přírody. Hlídají chráněné živočichy, dohlížejí na rybolov a brzy se možná prosadí i v ochraně lesů.

Lesy obvykle porůstají velké plochy a bývá náročné je kontrolovat a vůbec smysluplně chránit. Vědci teď vyvíjejí pokročilý software, který dovoluje využívat drony v detailním sledování lesů za účelem jejich ochrany.

Ochranářské drony v ceně 1 500 dolarů už za sebou mají úvodní misi v jižní Kostarice, kde v místním pohoří nasnímaly 13 ploch určených k ochraně lesa. Ukázalo se, že se drony svými výsledky v podstatě vyrovnají živým badatelům v lese.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Biological Conservation

  • Zdroj fotografií: Simon Fraser UniversityDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907