Za superschopností Gruzínce je lepkavá kůže a kožní maz. Žádný magnetismus

26.08.2014 - redakce 100+1

Etibar Elčijev se do Guinnessovy knihy dostal opakovaně, neboť dokáže udržet na těle kovové předměty. Podle vědců však nejde o magnetismus, a vysvětlení zmíněného jevu je tak mnohem prozaičtější


Reklama

Magnetický muž Etibar Elčijev překonal vlastní rekord, když dokázal udržet na těle celkem 53 kovových lžiček. Jednačtyřicetiletý Gruzínec si tak vylepšil záznam v Guinnessově knize rekordů, kde je zapsán od prosince roku 2011. Elčijev se však nechce zastavit u lžiček. „Až přijde čas, předvedu, že utáhnu i letadlo nebo vagon,“ říká sebejistě trenér kickboxu, který má v repertoáru celou škálu kousků.

Podle vědců však u lidí s podobnými schopnostmi nehraje roli magnetická síla, ale mnohem prozaičtější okolnosti. Kdyby disponovali silným magnetickým polem, udrželi by na sobě předměty i přes tenkou látku, a to v libovolné poloze. Oni si však předměty přikládají vždy na nahé tělo a navíc se mírně zaklánějí. Využívají tak spíše účinku tření. Jediná zvláštnost, kterou u nich najdeme, je neobvykle lepkavá a elastická kůže se zvýšenou produkcí kožního mazu či větší potivostí. Kdyby si ji „magnetičtí“ lidé posypali běžným dětským pudrem, ihned by prý o svou „zázračnou“ schopnost přišli. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Tropické cyklóny dostávaly jména už před několika staletími. Bouře byly tehdy pojmenovávány podle míst, kde působily velké škody nebo podle svatých.

Zajímavosti

Koncept lunární motorky Tardigrade.

Vesmír

Všemi barvami hrající kopce Aktau v NP Altyn-Emel jsou tvořeny měkkými sedimenty

Příroda
Historie

U Tannenbergu Rusové ztratily desetitisíce mužů, ale tisk bitvu označil za pouhý lokální neúspěch.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907