Zábava na horké dny: Postavte si kultovní sporťák z plechovky od Pepsi

21.07.2015 - Martin Reichman


Reklama

Sporťák z 80. let, DeLorean DMC-12, přílišné úspěchy na automobilovém trhu neslavil. Své fanoušky si ale získal především coby futuristický vůz z filmové trilogie Návrat do budoucnosti. Dost možná, že mezi ně patří i šikovný kutil s přezdívkou DaveHax, který věrnou kopii DeLoreanu vymodeloval jen s pomocí nůžek, lepidla a několika plechovek od Pepsi. Kultovnímu vozu pochopitelně nechybí ani pověstný proudový kapacitátor, umožňující cestování v čase.

Mimochodem „plechovkový vůz“ vás vyjde rozhodně levněji, než jeho dospělý předobraz. Vůz z legendární série se totiž před několika lety prodával na aukčním serveru za rovných 89 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 2,2 milionu korun).

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Z čelního pohledu je velmi dobře patrný neobvyklý tvar žraločího rypce. (foto: © Martin Procházka, se souhlasem k publikování)

Příroda

Pravděpodobnost výskytu ohnivé duhy záleží na zeměpisné šířce a klimatu: například v Los Angeles je 5× až 10× větší než v Londýně. (foto: Christa Harbig, CC BY 4.0)

Vesmír

V období neolitu, asi před šesti tisíci lety, se v Dorstone Hill nacházel komplex dřevěných budov a pohřební mohyly. (foto: Flickr, Herefordshire CouncilCC BY-ND 2.0)

Věda

Svůj původní fotografi cký materiál získala Lucia Moholy do fyzického vlastnictví teprve v  šedesátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Fair use)

Historie

Za afrodiziakum je považován například celer, marihuana, zázvor, čokoláda, muškátový oříšek nebo třeba prudce jedovatý blín černý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907