Zábava na horké dny: Postavte si kultovní sporťák z plechovky od Pepsi

21.07.2015 - Martin Reichman


Reklama

Sporťák z 80. let, DeLorean DMC-12, přílišné úspěchy na automobilovém trhu neslavil. Své fanoušky si ale získal především coby futuristický vůz z filmové trilogie Návrat do budoucnosti. Dost možná, že mezi ně patří i šikovný kutil s přezdívkou DaveHax, který věrnou kopii DeLoreanu vymodeloval jen s pomocí nůžek, lepidla a několika plechovek od Pepsi. Kultovnímu vozu pochopitelně nechybí ani pověstný proudový kapacitátor, umožňující cestování v čase.

Mimochodem „plechovkový vůz“ vás vyjde rozhodně levněji, než jeho dospělý předobraz. Vůz z legendární série se totiž před několika lety prodával na aukčním serveru za rovných 89 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 2,2 milionu korun).

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Banánový byznys - z každého utraceného dolaru obdrží dělníci nanejvýš deset centů. Zbytek jde obchodníkovi, přepravcům, obchodům a státu.

Zajímavosti

Vojenskou posádku města Otranta tvořilo pouze 400 mužů. Proti nim stálo patnáct až dvacet tisíc tureckých vojáků.

Historie

Jednou z největších pochoutek je zatopená tráva.

Příroda

Modré opozdilce nacházíme v centrech hustých kup, přičemž mezi ostatními hvězdami nápadně vyčnívají právě mladistvým vzhledem – přestože podle všech ostatních indicií dosahují stejného stáří jako jejich souputnice zrozené zřejmě v tomtéž čase z identické zárodečné mlhoviny.

Vesmír

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907