Západ slunce: Neobvyklá bouře s unikátním zabarvením

29.08.2013 - redakce 100+1


Reklama

Tento ustupující cumulonimbus, kterému se běžněji říká bouřkový mrak, je poněkud neobvyklý. Na svém bližším konci totiž obsahuje neovyklé výstupky mraku mammatus a ze vzdálenějšího konce zároveň prší. Mračno se na snímku z poloviny června v jižní Albertě v Kanadě pohybuje do dálky na východ, zatímco Slunce zapadá za kamerou na západě. Barvy západu daly už tak fotogenickému mračnu na snímku nahoře výrazně oranžové a růžové barvy. Pozadí pokrývá tmavnoucí modrá obloha. Ve větší dálce je zcela vpravo vidět, jak vychází dorůstající vypouklý Měsíc.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Alan Dyer (The Amazing Sky)

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907