Záplava nových aut: Nikdo je nechce?

23.05.2014 - Jan Miklín

Automobilové továrny vychrlí každý rok na osmdesát milionů nových aut, a celkový počet aut na zemi se blíží miliardě. Pohled na nekonečné řady zbrusu nových automobilů však řekne mnohem víc než čísla


Reklama

Produkce automobilů překračuje poptávku, a tak na obrovských parkovištích stojí statisíce aut připravených k prodeji, čekajících na zákazníka. Například americký koncern General Motors má po většinu času zásobu okolo 800 tisíc automobilů – zhruba osmdesátidenní produkci. A napříč USA stálo loni přes tři miliony nových neprodaných aut. Jen v Dundalku (Baltimoore) parkuje v přístavu 57 tisíc zbrusu nových strojů. Podobně mnohá nepoužívaná letiště (třeba to anglickém Bicesteru) se proměnila na obrovská parkoviště. Díky satelitním snímkům se ostatně můžete přesvědčit sami…

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: archiv, Google Maps

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907