Zapomeňte na lyže i snowboard: Pravou adrenalinovou jízdu slibuje AirBoard

10.02.2015 - Martin Reichman

Jezdců na nafukovacích prknech na tuzemských sjezdovkách zatím moc není, není ale vyloučeno, že se to brzy změní


Reklama

AirBoard je vlastně zpevněné nafukovací lehátko s dvojicí madel. Jízda na sněhu s ním ale slibuje nefalšovaný adrenalinový zážitek. Airboardy se pohybují docela velkou rychlostí, dají se s nimi provádět i různé triky na rampách, nebo s nimi jezdit ve skupinách podobně jako při snowtubingu. Nafukovací „prkno“ má pro jízdu na sněhu zesílenou spodní skluznou část, neměla by mu tak vadit ani odvážnější jízda mimo upravené sjezdovky.

Na rozdíl od běžného zimního vybavení je AirBoard velmi lehoučký, váží totiž jen 3,5 kilogramu a ve vyfouknutém stavu je i velmi skladný. Nosnost udávaná výrobcem je až 140 kilogramů, takže poslouží i pořádným chlapům a speciálně upravené ventily by údajně měly odolat i několikametrovým skokům. Neradostnou zprávou je, že kvalitní AirBoard bohužel není nejlevnější záležitostí, za nejnovější verzi tohoto nafukovacího prkna totiž zaplatíte zhruba 500 dolarů (v přepočtu asi 12 tisíc korun).

Reklama

  • Zdroj textu:

    fun-care.ch

  • Zdroj fotografií: AirboardFunCare

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pokud jde o zničující výbuchy obávaného řeckého vulkánu Santorini, stoupající hladina oceánu jejich riziko podle vědců tlumí.

Věda

<p>Správným jídelníčkem lze psychickým poruchám předcházet, nebo je i zmírňovat.</p>

Zajímavosti

V důsledku globálního oteplování se stále víc dostávají do vzájemného kontaktu medvěd hnědý (Ursus arctos) s medvědem ledním (Ursus maritimus). Kříženci, kteří se začínají objevovat, mají přezdívku „pizzly“.

Příroda

Edward IV. a lancasterští uprchlíci ukrývající se v opatství Tewkesbury.

Historie
Revue

Raketa Atlas V s kosmickou lodí Boeing CST-100 Starliner na floridské základně Cape Canaveral Air Force Station.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907