Zapomeňte na pohovor. V budoucnu se bude najímat podle hraní videoher

20.03.2015 - Stanislav Mihulka

Společnost Starfighter přichází s neotřelým způsobem, jak shánět nové lidi. Těšte se na hraní náročných videoher


Reklama

Nesnášíte psaní motivačních dopisů? Skládáte se na přijímacích pohovorech? Nevěště hlavu, brzo se prý budou zaměstnanci vybírat podle toho, jak hrají videohry.

Taková je alespoň vize nedávno založené společnosti Starfighter. Klade si za cíl vyvíjet hry, které odhalí talent a schopnosti hráče. Podle ředitele a spoluzakladatele společnosti Patricka McKenzieho může jít například o hru, v níž hráč bude muset proniknout do realistického systému střežícího důležité státní tajemství. A kdo to dokáže nejlíp, tak bude nejlepším adeptem na bezpečnostního IT manažera velké banky.

TIP: Strach při hraní videoher je reálný a hráči si to užívají

Společnost Starfighter slibuje, že bude pracovat s nejlepšími hráči svých her a že jim zajistí pracovní místa, odpovídající jejich prokázaným schopnostem. Hraní her Starfighteru by mělo být zdarma, bez vytuněné grafiky, ale přesto zábavné. Najímání nových lidí prostřednictvím hraní her by mělo být zajímavé pro zaměstnavatele i zaměstnance. Navíc by mělo chránit uchazeče o práci před diskriminací.

Reklama

  • Zdroj textu:

    NewScientist

  • Zdroj fotografií: Chung-Ang University

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907