Zaprášený poklad: 60 automobilových veteránů ve francouzské stodole

16.12.2014 - Martin Reichman

Nečekané dědictví odhalila prohlídka zaprášených stavení na západě Francie. Polorozpadlé budovy ukrývaly 60 automobilových veteránů v hodnotě stovek milionů dolarů


Reklama

Jako v Tutanchamonově hrobce si museli připadat Matthieu Lamoure a Pierre Novikoff při prohlídce hospodářských stavení na rozlehlé farmě v západní Francii. Obhlídka zaprášeného dědictví totiž odhalila neuvěřitelný poklad – pod vrstvou slámy a starých novin zde bylo ukryto 60 veteránů v hodnotě mnoha stovek milionů dolarů. Drahocenná sbírka zahrnovala vozy nejznámějších značek automobilového průmyslu: Bugatti, Hispano-Suiza, Talbot-Lago, Panhard-Levassor, Maserati, Ferrari, Delahaye nebo třeba Delage.

Jednoznačně nejvzácnějším vozem je Ferrari 250 GT SWB California Spider, jehož vyvolávací cena se bude pohybovat okolo 330 milionů korun. Dalšími zajímavými automobily jsou Maserati A6G Gran Sport Frua z roku 1956, za 33 milionů a Bugatti 57 Ventoux, které bylo letos prodáno za 16 milionů korun.

Padesát let ve stodole

Vzácná auta byla uskladněna v provizorních přístřešcích na tříhektarovém pozemku. Jejich původní majitel Roger Baillon, který zemřel před 10 lety, snil o vlastním automobilovém muzeu. Úspěšný podnikatel se ale v 70. letech dostal to finančních těžkostí a část ze své tehdejší sbírky byl nucen prodat. Svůj sen tak nikdy nedokázal uskutečnit. Po jeho smrti celé panství zdědil jeho syn Jacques, který ale hodnotu pokladu nedokázal docenit. Štěstí se tak usmálo až na další generaci Baillonů, kteří panství i zaprášenou sbírku zdědili po loňské smrti Rogerova syna.

Vzácná sbírka se objeví v dražbě už v únoru příštího roku u společnosti Retromobile Salon a očekává se velký zájem. Některé z vozů totiž kromě historické hodnoty mají ve svém rodokmenu zajímavou minulost. Mezi jejich majitele patřil například herec Alain Delon a další francouzské celebrity. Na své si ale přijdou i francouzské úřady, dědická daň je v této zemi sice závislá na úrovni příbuzenského vztahu, ale i tak půjde o obrovskou sumu.

  • Zdroj textu:

    artcurial.com

  • Zdroj fotografií: Artcurial

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mezi hlavní úkoly nindžů patřilo pronikat v přestrojení za nepřátelské linie a vynášet informace či zabíjet.

Zajímavosti

Dospělá kareta obecná (Caretta caretta) dorůstá bezmála jednoho metru a běžně váží více než sto kilogramů.

Příroda

Mládí prožila v radovánkách a nicnedělání

Historie

Povrch měsíce Europa

Vesmír

Tradice velí, že muž zajišťuje financování domácnosti. Jinak to pro muže bývá stresující.

Věda
Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907