Zataženo, občas pavouci: Miliony pavouků pokryly sítěmi pole v Memphisu

11.12.2015 - Martin Reichman

Neobyčejná podívaná se naskytla obyvatelům amerického Memphisu. Miliony „létajících“ pavouků zde pokrylo pole a louky sítěmi, které měřily až 800 metrů


Reklama

Dvakrát v roce šplhají pavouci na vyvýšená místa  - na ploty a do korun stromů – aby se pomocí svých hedvábných sítí vydali na strastiplnou cestu k novým domovům. Jejich sítě jim slouží jako hedvábné horkovzdušné balóny. Drtivá většina z takto putujících pavouků padne za oběť ptákům, nebo povětrnostním podmínkám. Přeživší jedinci pak zakládají nové kolonie v místě přistání.

Létající členovci se tímto způsobem mohou dopravovat na nečekaně velké vzdálenosti. Biologové evidují přelety na vzdálenost až 1 600 kilometrů, při nichž se pavouci mohou krátkodobě pohybovat až ve výškách okolo 3 kilometrů.

Na konci listopadu takovouto invazi zažil americký Memphis. Miliony migrujících členovců zde svými sítěmi porylo zahrady a louky na předměstí. Největší pavučiny přitom měřily okolo 800 metrů!

Cesty vzduchem občas slouží pavoukům také jako záchrana před vrtkavostí přírody. Australští biologové například zaznamenali hromadné vzdušné přesuny pavouků v roce 2012 - těsně před tím, než v oblasti propukly rekordní deště.

  • Zdroj textu:

    wmcactionnews5.com

  • Zdroj fotografií: WMC Action News

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Koncil v Clermontu. Papež Urban II. zde využil první kruciátu k vlastnímu zviditelnění.

Historie

Král Jiří VI. na inspekci bitevní lodi Duke of York

Válka

Staré známé léky mohou překvapit

Věda

Krabí mlhovina v nepravých barvách. Tato mlhovina, která je zdrojem rentgenového a gama záření, je pozůstatkem po supernově

Vesmír

Přibližná rozloha kráteru Yarrabubba v australské pustině.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907