Zataženo, občas pavouci: Miliony pavouků pokryly sítěmi pole v Memphisu

11.12.2015 - Martin Reichman

Neobyčejná podívaná se naskytla obyvatelům amerického Memphisu. Miliony „létajících“ pavouků zde pokrylo pole a louky sítěmi, které měřily až 800 metrů


Reklama

Dvakrát v roce šplhají pavouci na vyvýšená místa  - na ploty a do korun stromů – aby se pomocí svých hedvábných sítí vydali na strastiplnou cestu k novým domovům. Jejich sítě jim slouží jako hedvábné horkovzdušné balóny. Drtivá většina z takto putujících pavouků padne za oběť ptákům, nebo povětrnostním podmínkám. Přeživší jedinci pak zakládají nové kolonie v místě přistání.

Létající členovci se tímto způsobem mohou dopravovat na nečekaně velké vzdálenosti. Biologové evidují přelety na vzdálenost až 1 600 kilometrů, při nichž se pavouci mohou krátkodobě pohybovat až ve výškách okolo 3 kilometrů.

Na konci listopadu takovouto invazi zažil americký Memphis. Miliony migrujících členovců zde svými sítěmi porylo zahrady a louky na předměstí. Největší pavučiny přitom měřily okolo 800 metrů!

Cesty vzduchem občas slouží pavoukům také jako záchrana před vrtkavostí přírody. Australští biologové například zaznamenali hromadné vzdušné přesuny pavouků v roce 2012 - těsně před tím, než v oblasti propukly rekordní deště.

  • Zdroj textu:

    wmcactionnews5.com

  • Zdroj fotografií: WMC Action News

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Sedmiletý Magawa, který se už blíží svému důchodovému věku. I když je větší než ostatní druhy krys, stále je dost lehký na to, aby neaktivoval nášlapné miny. Magawa se narodil a vyrostl v Tanzanii, kde ho vytrénovala charitativní organizace Apopo. Ta cvičí krysy nejen k vyhledávání výbušnin, ale i k odhalování tuberkulózy.

Revue

Jednadvacetiletý Winston Churchill (1874–1965) na snímku z roku 1895 v uniformě 4. regimentu jízdní kavalérie královniných husarů.

Historie

Vesmírná loď vstupuje do atmosféry. Nyní vše závisí na bezvadné funkci tepelného štítu.

Vesmír

Konstantin Rokossovskij zastával během bitvy funkci velitele Centrálního frontu.

Válka

Domácí kamera Ring Always Home Cam může létat. Za letu pátrá po vetřelcích, kontroluje domácí spotřebiče i zavřená okna.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907