Závody travních sekaček: Originální charita

11.01.2015 - redakce 100+1

Závody sekaček na trávu patří mezi opravdu kuriózní soutěže. Nejde však o samoúčelný žert – výtěžek z akce putuje na bohulibé účely


Reklama

Britská asociace pro závody sekaček na trávu má za sebou každoroční dvanáctihodinové klání smíšených týmů ve vesnici Five Oaks. Soutěž startuje v sobotu večer a sledují ji desítky příznivců tohoto „nejlevnějšího motorového sportu“.

Komu závod připadá spíše úsměvný, ať si zkusí za tmy řídit pojízdnou sekačku rychlostí až 80 km/h. Závodníci nastupují na okruh v osm večer a jedou bez přestávky až do nedělního rána. Zástupci tříčlenných týmů se přitom spravedlivě střídají. Vstupné šest liber (asi 210 korun) na osobu se vybírá jako finanční dar na charitativní účely.

Poslední závod vyhrálo družstvo Northerners Kick Grass, které za určenou dobu absolvovalo 366 kol, tedy téměř 500 km. Kdyby se ovšem na startovní čáře objevil stroj s názvem Mean Mower, který v loňském roce představila Honda, bylo by o vítězi zřejmě rozhodnuto předem. Zmíněná sekačka se totiž s rychlostí 187 km/h zapsala do Guinnessovy knihy rekordů. 

 

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: British Lawn Mower Racing Association

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907