Ženy, které nosí džínsy, mohou za terorismus, zemětřesení a inflaci

02.06.2015 - Martin Reichman

Pákistánský duchovní Fazlur Rehma má jasno: ženy, které nosí džínsy, mohou za terorismus, zemětřesení a inflaci


Reklama

Život žen v islamistických zemích je mimořádně krušný. Dokládá to i nedávný výrok jednoho z pákistánských duchovních vůdců, který prohlásil, že ženy, které nosí moderní oblečení jako například džínsy, mohou za terorismus, zemětřesení i rostoucí inflaci v zemi. Ženy, které nechodí zcela zahalené, duchovní přirovnal ke zbraním hromadného ničení a vyzval pákistánského premiéra Naváze Šarífa, k povolání armády proti těmto „nestoudnicím“. Fazlur Rehma je šéfem sunnitské strany Jamiat Ulema-e-Islam, která v posledních volbách (v roce 2013) získala 3,2% hlasů a je tak pátou největší v zemi.

Zákaz sledování fotbalu

O pozoruhodná vyhlášení ale není nouze ani v jiných částech světa. Saúdský duchovní například vyhlásil fatvu na sledování fotbalu ženami. Podle duchovního ženám nezáleží na sportu jako takovém, ale jde jim o odhalená mužská stehna.

V únoru tohoto roku zase saúdský duchovní Bandar al-Khaibari s kamennou tváří vysvětloval svým studentům, že Země je ve skutečnosti stacionární a Slunce krouží okolo ní. Své tvrzení demonstroval pomocí šálku s vodou a příkladem, že pokud by se Země skutečně otáčela, nebylo by možné létat letadlem, respektive s ním přistávat.

Spravedlivě ovšem dodejme, že na otázku, zda se Země otáčí kolem Slunce, nebo Slunce krouží okolo Země, nedokázalo v nedávném průzkumu správně odpovědět 26% Američanů a 33% Evropanů.

  • Zdroj textu:

    Daily Mail, The Independent, International Business Times

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907