Ztroskotání největší vzducholodě světa

- redakce 100+1

17 . 10 . 1913

Reklama

Nová, největší, připravená ohromit celé císařské Německo. Přesně taková byla vzducholoď Zeppelin L2. Skutečně ohromila celou Evropu. Přesně 17. října 1913 explodovala krátce po svém vzletu. Nikdo z posádky tuto katastrofu nepřežil.

TIP: Hindenburg Zeppelin: Proč havarovala Hitlerova vzducholoď?

Pýcha imperiální armády měla problémy již na startu, který byl kvůli poruše jednoho z motorů odložen o dvě hodiny. Vzdulochoď však začala strmě stoupat a došlo k explozi. Druhý výbuch následoval, když stroj mířil k zemi. Po kontaktu s pevninou došlo k další sérii explozí, která způsobila smrt všem lidem na palubě.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907