Reklama


Chtěla šťastný let: Do motoru Airbusu 320 proto vhodila hrst mincí

30.06.2017 - Zuzana Rychlá

Osmdesátiletá Číňanka si chtěla zajistit přízeň bohů. Do motoru letadla vhodila „pro štěstí“ hrst mincí. Výsledkem bylo pětihodinové zpoždění

Reklama

Nejspíš je nejvyšší čas odhalit krutou pravdu: házení mincí do kašen štěstí nepřivolá a nemá to žádný vliv na splnění či nesplnění tužeb. Vhození mincí do motoru letadla je pak čiré šílenství.

Kéž nás provází štěstí!

Během nástupu do letadla na mezinárodním letišti v v Šanghaji si jeden z cestujících všiml stařeny, která do motoru letounu Airbus 320 vhodila hrst mincí. Pozorný cestující okamžitě upozornil letištní personál, který ke kontrole letounu přivolal odpovědné techniky. Ti skutečně nalezli zhruba osm mincí, přičemž jedna z nich se dostala až do útrob motoru.

Vyšetřování incidentu ukázalo, že se nejednalo o snahu letoun poškodit ani o teroristický čin. Osmdesátiletá buddhistka Čchiou si chtěla vhozením několika mincí zajistit přízeň bohů a šťastný let.

TIP: Číňanka zabloudila v letadle a omylem otevřela nouzový východ

Kontrola motoru a hledání mincí si vyžádalo zhruba čtyři hodiny práce a celkové zpoždění, které let společnosti China Southern Airlines nabral, bylo více než pět hodin. Podle kapitána bylo velké štěstí, že se motor podařilo vyčistit. I malý kousek kovu podle něj mohl v motoru napáchat vážné škody a let mohl skončit katastrofou.

  • Zdroj textu: Shanghai Daily
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vlivem klimatických změn se letos Florida ocitla pod sněhem – poprvé po třiceti letech.

Zajímavosti

Dlouho se počítalo s tím, že raketoplán bude mít podobu dvou spojených letadel

Vesmír

Psala Fersenovi během svého zajetí v pařížském Templu pomocí šifrovací tabulky, kterou jí dal

Historie

F-4E Phantom II dosud představuje v íránském letectvu významný typ.

Válka

V mléce ptakopysků vědci identifikovali unikátní protein, který má velmi zvláštní strukturu. Připomíná lokny slavné americké herečky.

Věda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907