Reklama

Reklama

Čína

Islám v komunistické Číně
Islám v komunistické Číně

V dvacetmilionovém Sin-ťiangu žije podle odhadů více než 10 milionů Ujgurů, kteří v minulosti patřili mezi největší nepřátelé islámu. Dnes vyznávají islám a jsou tradiční sunnité a súfijci.

Čínské úřady se snaží potlačovat islámské zvyky a tradice – v oblastech početnou s islámskou komunitou nutí obchodníky prodávat alkohol, mužům zakazují nosit plnovousy a ženám šátky
Čínská zahrada
Čínská zahrada

Fascinace orientální exotikou se promítla i do malířství. Plátno Čínská zahrada vytvořil v 18. století François Boucher

Přelom 17. a 18. století se v Evropě nesl v duchu okouzlení čínskými a japonskými vlivy, jemuž podlehla zejména tehdejší elita. Popularitu Dálného východu posilovaly módní vědecké teorie, které v Číně spatřovaly počátek evropských tradic
Čínský supermost
Čínský supermost

Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most - Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.

Originálního dárku se dostalo izraelským občanům k výročí 25 let diplomatických styků Izraele s Čínou. Mohou se zdarma projít po nejdelším skleněném mostě světa
Hongkong se pyšní jednou z nejliberálnějších a nejrychleji se rozvíjejících ekonomik světa. Patří také mezi nejhustěji osídlené oblasti světa. Na jediném kilometru čtverečním zde žije okolo 6 500 lidí! Pro srovnání v Česku je to jen 133 lidí.
Zažitá praxe velí, že zahraniční lék funguje lépe než medicína domácí. A když jde o léčivo vyloženě cizokrajné, ověřené tisíciletou tradicí a navíc v rukou neméně exotického lékaře, musí mít o to zázračnější účinky.
Nová čínská cyklodálnice má omezit individuální automobilovou dopravu a snížit tak katastrofální znečištění velkých měst
Embedded thumbnail for Jako obří domino: Hromadná demolice 19 paneláků v čínském Wu-chanu

Trvalo to jen 10 sekund. Devatenáct paneláků, z nichž některé byly až 12 pater vysoké, se během okamžiku sesunulo k zemi, během řízené demolice v čínském městě Wu-chan.

Rozbouřená Žlutá řeka
Rozbouřená Žlutá řeka

Během záplav roce 1931 přiznala Čína „pouze“ 145 tisíc obětí. Ve skutečnosti jich mohly být čtyři miliony.

Výbuch supervulkánu, který mohl vyhladit lidstvo, řádění tsunami na Sumatře, jež podnítilo největší humanitární pomoc v dějinách, nebo sopečná erupce na Islandu, která nepřímo přispěla k vypuknutí Velké francouzské revoluce.

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - Čína