Autorce palčáků Bernieho Sanderse chodí tisíce objednávek

25.01.2021 - Zuzana RychláUčitelka ze základní školy v americkém Vermontu Jennifer Ellisová má zálibu v pletení vlněných rukavic. Jeden pár hnědých palčáků před pěti lety poslala svému oblíbenému senátorovi Bernie Sandersovi jako útěchu po prohře v demokratických primárkách. Téměř osmdesátiletý Sanders si její rukavice oblékl na inauguraci prezidenta Joea Bidena a přitáhl jimi pozornost celého světa. Autorka rukavic během pár dní dostala tisíce objednávek na stejné palčáky.

Senátor Bernie Sanders vzbudil v pletených rukavicích úsměvy i pohoršení nad nedostatkem módního vkusu. Jeho fotografie se ale okamžitě stala hitem sociálních sítích a lidé ji zakomponovali například vedle Toma Hankse na lavičku ve filmu Forrest Gump nebo do scén z Harry Pottera. Humorné koláže sdílela i řada známých osobností.

Bernieho palčáky jsou z recyklované vlny a podšité flísem vyrobených z recyklovaných plastových lahví. Jennifer, 42letá matka malé dcerky, mu pár rukavic poslala v roce 2016. Když se dozvěděla, že je rád nosí, poslala mu dalších deset párů. Od středeční inaugurace jí bez přestání vyzvání telefon a dostala okolo 13 000 emailů s objednávkami na stejné palčáky, jaké má senátor.

TIP: Kanadské žertíky: Když je legrace na hraně

Na internetu se podobné rukavice objevily v prodeji za 85 dolarů. Ellisová se však rozhodla, že se bude raději věnovat rodině a bude ráda, když z náhlé popularity vlněných palčáků budou profitovat jiní výrobci. Z její strany prý šlo o dárek, který má zůstat jedinečný.


Další články v sekci