Reklama


Na Východním pobřeží řádí Snowzilla: USA zasáhla veliká sněhová bouře

24.01.2016 - Stanislav Mihulka

Předpovědi meteorologů se naplnily. Okolí Washingtonu a New Yorku zapadalo spoustou sněhu

Na Východním pobřeží se již nějaký čas schylovalo k veliké sněhové bouři. Meteorologové ji předvídali už nejméně týden. Guvernéři států Delaware, Georgie, Kentucky, Marylandu New Yorku, New Jersey, Severní Karolíny, Virginie, Pensylvánie, Tennessee, Západní Virginie, a spolu s nimi starosta Washingtonu, D.C., vyhlásili 21. ledna stav ohrožení.

V tentýž den se zformovala oblast bouře a od té doby řádně testuje Východní pobřeží. Zatím bylo zrušeno na přes 10 tisíc letů, což se dotklo více než 100 tisíc cestujících, další tisíce letů byly zpožděny.

Nejvíce nasněžilo v Glengary, Západní Virginie, kde za krátkou dobu napadl 1 metr sněhu. Na Reaganově letišti ve Washingtonu, D.C. nasněžilo přes půl metru sněhu, což je druhá nejvyšší hodnota v historii. Na newyorském letišti LaGuardia mají 42 centimetrů sněhu. Na mořském pobřeží v Delaware a New Jersey jsou rekordní záplavy.

Sněhovou bouří jsou postiženy desítky milionů lidí. V celém oblasti je spousta dopravních nehod, nejméně 250 tisíc lidí je bez proudu, v terénu jsou tisícovky členů Národní gardy. New York zastavil dopravu ve městě a novináři překřtili sněhovou bouři na Snowzillu.

  • Zdroj textu: IFL Science
  • Zdroj fotografií: NASA

ReklamaReklama

Aktuální články

Vzducholoď Italia, jež se v roce 1928 měla vznést k severnímu pólu, nakonec svého cíle dosáhla, poté však tragicky ztroskotala.

Zajímavosti

Sériová výroba návratových modulů lodí Sojuz

Vesmír

Zámek ční nad obcí Hohenschwangau

Historie

Hlavním receptem na léčbu takzvaného bombového (též šrapnelového) šoku byl klid a odpočinek

Válka

Dron Fury s novým motorem může provádět průzkum 15 hodin

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907