Raději počkáme: Vtípek několika mladíků zapříčinil vyklizení tureckého letadla

Aerolinky okamžitě zrušily let poté, co několika pasažérům na palubě přišly obrázky s havarovanými letadly

18.09.2022 - Vilém KoubekLetecká doprava je sice v porovnání například s tou silniční velmi bezpečná, ale váže se k ní spousta pověr a předsudků, které raději respektují dokonce i dopravní společnosti. Když tedy řadě cestujících na palubě stroje tureckých aerolinií AnadoluJet na Ben Gurionově mezinárodním letišti přišly v jeden okamžik do telefonu obrázky katastrofy, vyvolalo to rozruch, letadlo bylo vyklizeno a vzlétlo až o pět hodin později po kompletní kontrole.

Nakonec se ukázalo, že šlo o nejapný vtip několika mladíků: Prostřednictvím služby AirDrop sdíleli snímky leteckého neštěstí z roku 2009, kdy turecké letadlo havarovalo při startu. Cestující následně dostali na vybranou, zda chtějí po kontrole letadla pokračovat do Istanbulu, nebo zůstat v Izraeli.

TIP: Etiopské letadlo minulo letiště, oba piloti v kokpitu usnuli

K incidentu došlo dva týdny po jiné události na stejném letišti. Cestující z USA při odbavení předložil ke kontrole nevybuchlý dělostřelecký granát. Mělo jít o suvenýr z Golanských výšin. Situace se ale vymkla kontrole a událost způsobila paniku mezi cestujícími.


Další články v sekci