Etiopské letadlo minulo letiště, oba piloti v kokpitu usnuli

22.08.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Letadlo etiopských aerolinií se výrazně zdrželo na lince ze súdánského hlavního města Chartúmu do etiopské metropole Addis Abeby. Oba piloti v kokpitu usnuli a minuli cílové letiště.

<p><em>(ilustrační foto: Profimedia)</em></p>

(ilustrační foto: Profimedia)


Reklama

O případu jako první napsal server pro leteckou dopravu Aviation Herald. Podle něj se letečtí dispečeři pokoušeli posádku několikrát kontaktovat, ale neuspěli. Boeing 737-800 kvůli spícím pilotům nezahájil včas sestup a přistál až při druhém přiblížení. Piloty vzbudil teprve výstražný tón poté, co se po přeletu cílové kóty odpojil autopilot. Oba piloti byli suspendováni a letecká společnost Ethiopian Airlines incident vyšetřuje.

TIP: Italská rodina dokázala naplnit celé letadlo a získala dovolenou pro 170 lidí

Reakce na manévr se v komentářích pod článkem různí. Někteří vyjadřovali šok nad tím, jak mohli piloti tak lehkovážně ohrozit bezpečnost letu. Jiní zase mají pro přepracované piloty pochopení a problém vidí spíše v tom, jak únavu pilotů v kokpitu řeší zaměstnavatelé a regulátoři letecké dopravy.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Argentinské kukuřičné pole s tváří Lionela Messiho. (foto: Profimedia)

Revue

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907