Reklama

Reklama

umění

Rozedranec proužkovaný
Vypadají jako by vypadly z hororu – děsivé příšerky z hlubin moří. V jejich domovském světě pod hladinou je zachytil 29letý kanadský právník a vášnivý fotograf Stephen Holinski.
Jason Hawkes je v oboru letecké fotografie skutečným pojmem. Snímky z ptačí perspektivy pořizuje již více než 20 let. Nejčastějším objektem jeho zájmu je jeho domovský Londýn.
Blake Little - Konzervace
Umělci pro svá díla často používají velmi netradiční postupy, vznikají tak plastiky z odpadlých poklic osobních aut, portréty na spadaném podzimním listí a umělecká díla vytvořená kladivem a hřebíky.
Graffiti sice není olympijskou disciplínou, pokud by ale bylo, byl by Eduardo Kobra žhavým kandidátem na zlatou medaili. Tento čtyřicetiletý brazilský umělec vytvořil v ulicích Ria obří graffiti s názvem Las Etnias (Etnika).
Most na Adi, Bělehrad
Jak zachytit známá místa originálním způsobem? Odpověď na tuto otázku hledal srbský fotograf Dušan Stojanović. Tento cestovatel a milovník makrofotografie vyfotil před 15 lety odraz bělehradské dominanty v kapce vody a nápad byl na světě.
Anglické přístavní město Hull zaplavily minulý měsíc tisíce naháčů obarvených na modro. Jednalo se o účastníky uměleckého projektu Sea of Hull fotografa Spencera Tunicka.
Umělecké instalace Američana Christa obvykle nejsou pro každého - v roce 1995 například zahalil látkou slavný pařížský most Pont Neuf, o deset let později pak totéž provedl s berlínským Reichstagem.
The Floating Piers
Po tři týdny se dvěma tisícovkám obyvatel jednoho z největších jezerních ostrovů v Evropě změní život. Namísto plavby lodí se na pevninu dostanou suchou nohou. Umožní jim to nejnovější projekt osmdesátiletého amerického umělce Christa

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - umění