Reklama

Reklama

zdraví

V roce 2013 bylo v Evropě zavřeno 294 výroben pervitinu – a 261 z nich se nacházelo v České republice. Za závislost na drogách zaplatilo v roce 2014 na celé planetě životem 207 400 lidí.

Bojovat proti drogám můžeme jedině tak, že si budeme udržovat přehled nejen o jejich trhu, ale také o uživatelích. Nadnárodní organizace proto monitorují „životy“ ilegálních substancí a upozorňují na případné problémy.
Prodlužující se délka života
Prodlužující se délka života

Předpokládanou dobu dožití ovlivňuje podle vědců mnoho faktorů – zejména pak kvalita zdravotní péče nebo podíl kuřáků ve společnosti.

Vědci z Královské univerzity v Londýně srovnali průměrnou délku života obyvatel v 35 vyspělých zemích světa. Ukazuje se, že doba dožití rychle roste – v roce 2030 se poprvé dostaneme přes hranici 90 let
Posloucháte při práci hudbu? Pokud ano, možná ani netušíte, jak výrazně dokáže ovlivnit vaši výkonnost – a to jak kladně, tak i záporně
Transplantace obličeje
Transplantace obličeje

Andy Sandness před a po transplantaci obličeje.

Dva životy, jeden příběh. Lékaři z minnesotské kliniky propojili život dvojice sebevrahů – přeživší získal tvář zemřelého
Chronický únavový syndrom
Chronický únavový syndrom

Chronický únavový syndrom je jednou z největších záhad moderní medicíny a je charakterizován dlouhotrvající těžkou únavou bez zjevné příčiny.

Chronický únavový syndrom trápí řadu lidí, aniž by znali příčinu svého stavu. Nová studie přichází s myšlenkou, že jde o pozůstatek schopnosti hibernovat a přežít tak kritické podmínky
Na éčka s rozumem
Na éčka s rozumem

Nebaví vás studování miniaturních písmenek na přebalu výrobku, a přitom nechcete koupit „éčkovou“ bombu? Vezměte rozum do hrsti. Má daný produkt nepřirozenou barvu nebo chuť? Je podezřele trvanlivý? Je výrazně levnější? Pak je jistě plný éček.

Jídlo plné „éček“ se stalo synonymem nezdravé potraviny. Přesto řada látek, které mají své označení v kódu E, je zcela přírodního původu a organismu naopak prospívá.
Zažitá praxe velí, že zahraniční lék funguje lépe než medicína domácí. A když jde o léčivo vyloženě cizokrajné, ověřené tisíciletou tradicí a navíc v rukou neméně exotického lékaře, musí mít o to zázračnější účinky.
Co je to štěstí?
Co je to štěstí?

Vybrali byste si stejnou dovolenou, kdybyste věděli, že všechny fotky budou zničeny a vy dostanete pilulku zapomnění?

Nejen, že štěstí všichni chceme, ale dokonce ho potřebujeme. A nejde jen o štěstí ve smyslu šťastné náhody, ale i o prožívání štěstí. Při různých příležitostech si přejeme hodně štěstí, ale víme vlastně, co doopravdy obnáší být šťastný?
Počty kuřáků rostou
Počty kuřáků rostou

Pokud se podíváme zvlášť na vyspělé a rozvojové země, uvidíme dva protichůdné trendy: zatímco v těch prvních spotřeba cigaret klesá, ve druhých naopak raketově stoupá.

Rusko a Finsko se chtějí v příštích letech zcela zbavit tabáku a cigaret
Extrémní sebe-operace
Extrémní sebe-operace

Rogozov velice dobře věděl, že bez operace jsou jeho šance na přežití mizivé. Aby do rány lépe viděl, používal při operaci zrcadlo.

Co byste dělali, kdyby se vám na expedici za polárním kruhem zanítilo slepé střevo, a jediným chirurgem široko daleko byste byli vy sami?

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - zdraví