Nejšpinavější muž světa se 68 let nemyl: Podle lékařů je ale zdravý jako řípa

Lékaři provedli sérii testů zřejmě nejšpinavějšímu muži na světě. 94letý Íránec Amou Hajim, který se údajně vodě vyhýbá již 68 let, se podle zdravotníků těší překvapivě dobrému zdraví.

27.01.2022 - Martin ReichmanAmou Hajim již léta přežívá na skládce v íránské provincii Fárs. 94letý podivín je svého druhu místní celebritou – jeho příběh obletěl svět již v roce 2014 a od té doby na svém životním stylu nezměnil vůbec nic. Živí se tím, co najde mezi odpadky a nepohrdne ani mršinami, které sesbírá u silnice. Žízeň hasí výhradně dešťovou vodou z louží, jinak se ale vodě vyhýbá jako čert kříži – podle svých slov se nemyl již 68 let.

Hajima nedávno navštívil tým lékařů z teheránské nemocnice, které zajímal jeho zdravotní stav. Muž absolvoval sérii testů, které zahrnovaly vyšetření na hepatitidu, AIDS a zjištění přítomnosti nejrůznějších bakterií a parazitů. Ukázalo se, že kromě trichinelózy (parazitického onemocnění způsobeného hlísticemi) se těší překvapivě dobrému zdraví. I toto zjištěné onemocnění u něj podle lékařů ale probíhá bezpříznakově. 

TIP: Dvanáct let se nesprchuje: Před zápachem ho chrání hodné bakterie

V čem tkví kouzlo zdravotní odolnosti podivínského Íránce lékaři netuší. Podle doktora Gholamrezy Molaviho, který Hajima vyšetřoval, se jako nejlogičtější vysvětlení jeví, že si během dlouhých let strávených v extrémních podmínkách vyvinul enormně silný imunitní systém.

Aktualizováno:  Íránec Amou Hadži zemřel letos v říjnu ve svých 94 letech. Paradoxně se tak stalo poté, co ho místní donutili k návštěvě lázní.


Další články v sekci