Nechtějí vám rodiče dávat kapesné nebo zaplatit školu? Žalujte je!

06.11.2016 - Zuzana Rychlá

Osmnáctiletá Američanka z New Jersey podala u soudu žalobu na své rodiče, protože nechtěli platit její univerzitní vzdělání


Reklama

Bývalý policejní náčelník Sean Canning a jeho žena Elizabeth však tvrdí, že jejich dcera odešla z domova zcela dobrovolně, protože se nechtěla podřídit přiměřeným domácím pravidlům. Odmítala prý otce i matku respektovat, dodržovat danou hodinu návratu a pomáhat v domácnosti. Mimo to nechtěla ukončit vztah s mladíkem, který na ni měl podle rodičů špatný vliv.

Rachel se následně rozhodla řešit svoji situaci soudně: požaduje, aby jí rodiče zaplatili poslední rok střední školy a financovali její studium na univerzitě. Soudce již zamítl její nároky na hrazení životních nákladů. Na rozhodnutí v ostatních bodech žaloby si však dívka musí ještě počkat. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907