Automatická kuchyně od Moley Robotics uvaří zákazníkům už letos

Robotická kuchyně od Moley Robotics má zvládat přes pět tisíc receptů od nejlepších šéfkuchařů. Na trhu by se měla objevit již během letošního roku...

23.01.2021 - Stanislav MihulkaPřijde vám vaření náročné? Britský startup Moley Robotics zašel ještě mnohem dál za robotické mixéry a chytré ledničky. Vyvinuli kompletní robotickou kuchyni, která zcela sama uvaří jídlo, od začátku až do konce. Majitel může jen přihlížet a užívat si souhru robotických technologií. Kuchyně Moley Robotics ale zároveň počítají s tím, že si prakticky každý občas chce uvařit sám a je v nich prostor i pro lidského kuchaře.

Klíčovým prvkem této automatické kuchyně je pár šikovných robotických rukou, které se mohou pohybovat po celé kuchyni, díky systému kolejí, zabudovaných ve stropu kuchyně. Robotické končetiny mají k dispozici soubor potřebných nástrojů a jejich pohyb řídí důmyslné algoritmy, spojené se soustavou kamer a senzorů. Moley Robotics plánují vybavit robotickou kuchyni více než pěti tisíci recepty na nejrůznější pokrmy, na jejichž přípravě spolupracují s šéfkuchaři.

TIP: Konečně užitečný vynález: Robot, který vám uvaří dokonalou večeři

Moley Robotics postavili první prototyp této kuchyně v roce 2015. Letos už jejich robotická kuchyně bude na trhu. Její cenu bude určovat zvolená konfigurace kuchyně. V případě luxusní varianty „Moley R“ přijde robotická kuchyně na zhruba 338 tisíc dolarů, čili asi 7 milionů 300 tisíc Kč. Podle startupu je o jejich kuchyně velký zájem mezi restauracemi, hotely a dodavateli občerstvení.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Moley Robotics


Další články v sekci