Japonská pizzerie odpískala plán na doručování objednávek pomocí sobů

Zatímco ve světě doručovací služby pomalu přebírají drony, pizzerie v Japonsku chtěla doručováním jídla pověřit cvičené soby. Proč z plánu nakonec sešlo?

28.12.2016 - Vilém KoubekJaponsko letos zasáhla nebývale „bílá“ zima, jež značně komplikuje život poslíčkům, kteří rozvážejí zákazníkům do tepla jejich domovů objednanou pizzu. Společnost Domino’s se proto v rámci příprav na svátky rozhodla vycvičit soby, kteří by zásilky pod taktovkou doručovatelů tahali na speciálních saních.

Nápad, který vypadal naprosto bláznivě, se z počátku jevil poměrně životaschopně a zástupci pizzerie neskrývali své nadšení. Sobi totiž zvládají zasněžený terén daleko lépe než například motorky. Každé spřežení mělo být vybavené GPS vysílačem, a zákazníci jej tak mohli sledovat, zatímco čekali na svou objednávku.

Později se ale ukázalo, že sobí poslíčci jsou jednoduše nepoužitelní. Parohatí doručovatelé se projevili jako obtížně zvládnutelní a děsili se prý štěkotu psů. Pizzerie tak nyní přišla s nový plánem – živé soby nahradí motorová stylizovaná sobí vozítka.

  • Zdroj textu

    100+1 zahraniční zajímavost, Mashable

  • Zdroj fotografií

    Domino's Japan


Další články v sekci