Hoste, prchni! Nizozemský Delft terorizuje notorický restaurační pirát

Osmapadesátiletý muž se stal postrachem restaurací a barů v nizozemském městě Delft. Nejméně 127krát zde zmizel bez placení.

17.02.2024 - Martin ReichmanPolicie v nizozemském Delftu řešila nedávno kuriózní případ. Nejmenovaný osmapadesátiletý muž hostil alkoholem a jídlem návštěvníky jednoho z místních barů. Když ale přišla chvíle placení, začal se nekontrolovaně třást a vypadal, jako by jej postihl infarkt.

Barman proto neváhal a přivolal záchranáře. Ti muže vyšetřili, žádnou újmu na zdraví ale neobjevili a odmítli i jeho žádost na převoz k dalšímu vyšetření v nemocnici.

Delft není Ústí!

Soucitný majitel baru souhlasil s tím, že se vzhledem k mužově zdravotnímu otřesu spokojí s pozdějším vyrovnáním účtu. Když ale muž diktoval restauratérovi své jméno, zasáhl jeden ze záchranářů a majitele baru upozornil, že jim před malou chvílí sdělil úplně jiné jméno a adresu. Majitel baru se proto rozhodl, že k incidentu raději přivolá policii.

Policisté vypečeného hosta zajistili a převezli na služebnu, kde s překvapením zjistili, že jde o známého restauračního piráta, který má na svém kontě nejméně 127 dokumentovaných útěků bez placení a škodu ve výši několika tisíc eur.

Podrobnosti o dalším osudu restauračního piráta policie s odkazem na ochranu osobních údajů nesdělila a není tak jasné, zda je muž na svobodě, nebo putoval za mříže. 


Další články v sekci