Indický otec roku buduje silnici: Touží častěji vidět své děti

Správný muž by měl během svého života postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. Pětačtyřicetiletý Jalandhar Nayak z Indie si k tomu přibral ještě stavbu silnice

17.01.2018 - Zuzana RychláPřestože je rodná víska Jalandhara Nayaka vzdálená jen asi 10 kilometrů vzdušnou čarou od města, kde sídlí škola, cesta autobusem zabere kvůli složitému horskému terénu jeho synům okolo tří hodin. To je důvod proč Jalandhar vidí své tři potomky méně často, než by si přál. Namísto lkaní nad osudem se ale tento muž rozhodl konat.

Cestář s krumpáčem, páčidlem a sekerou

Dva roky buduje v náročném horském terénu cestu, která má propojit vesnici s městem. Za tuto dobu se mu jen s pomocí jednoduchých nástrojů podařilo vybudovat osmikilometrový úsek

TIP: Neobyčejný příběh Huang Dafa: Muže, který dokázal pohnout horami

Obdivuhodný výkon neušel místním novinářům, kteří Jalandharův příběh zveřejnili. Mediální zájem vyburcoval i místní úředníky, kteří slíbili, že na zbývající sedmikilometrovou část cesty vyčlení peníze a připraví potřebný projekt. O dosavadním snažení cílevědomého otce prý neměli nejmenší tušení - nikdy se na ně neobrátil s žádostí o finanční ani materiální pomoc.

Obdivuhodný výkon Jalandhara Nayaka zdá se dojde svého naplnění rychleji, než sám čekal. Jeho dosavadní práci navíc hodlají úředníci odměnit i finančně. Kvalita cesty je podle nich v některých úsecích na takové úrovni, že by po ní mohly v budoucnu jezdit i automobily. 

  • Zdroj textu

    BBC, KalingaTV News Network

  • Zdroj fotografií

    KalingaTV News Network


Další články v sekci