Po dálnici nedaleko Seattlu se proháněly uprchlé zebry

Nedaleko městečka, kde David Lynch natáčel svůj kultovní seriál Twin Peaks, se v neděli po dálnici proháněla čtveřice uprchlých zeber.

30.04.2024 - Martin ReichmanNeobvyklá podívaná se během neděle naskytla řidičům na dálnici u městečka North Bend nedaleko amerického Seattlu. Rušnou silnici zablokovala na několik hodin čtveřice uprchlých zeber.

Afričtí lichokopytníci uprchli své majitelce z přívěsu u dálničního sjezdu. Kristine Keltgenová převážela čtyři zebry do své soukromé zoologické zahrady v Anacondě v západní Montaně. Když si během jízdy všimla uvolněné západky přívěsu, rozhodla se zastavit a převozní box znovu uzavřít. Její pruhovaní pasažéři měli ale zjevně jiné plány a jakmile auto zastavilo, vyrazili za svobodou.

Trojici uprchlíků se později podařilo s přispěním několika přivolaných policejních hlídek, civilistů a jednoho krotitele divoké zvěře nahnat na koňskou farmu. Čtvrté zebře se náhončím podařilo vyhnout a ještě během pondělka si užívala nově nabyté svobody. Městečko North Bend, kde se celá událost odehrála, proslavil televizní seriál Davida Lynche Twin Peaks, který se zde částečně natáčel. 


Další články v sekci