Reklama


Indický otec roku buduje silnici: Touží častěji vidět své děti

17.01.2018 - Zuzana Rychlá

Správný muž by měl během svého života postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. Pětačtyřicetiletý Jalandhar Nayak z Indie si k tomu přibral ještě stavbu silnice

Reklama

Přestože je rodná víska Jalandhara Nayaka vzdálená jen asi 10 kilometrů vzdušnou čarou od města, kde sídlí škola, cesta autobusem zabere kvůli složitému horskému terénu jeho synům okolo tří hodin. To je důvod proč Jalandhar vidí své tři potomky méně často, než by si přál. Namísto lkaní nad osudem se ale tento muž rozhodl konat.

Cestář s krumpáčem, páčidlem a sekerou

Dva roky buduje v náročném horském terénu cestu, která má propojit vesnici s městem. Za tuto dobu se mu jen s pomocí jednoduchých nástrojů podařilo vybudovat osmikilometrový úsek

TIP: Neobyčejný příběh Huang Dafa: Muže, který dokázal pohnout horami

Obdivuhodný výkon neušel místním novinářům, kteří Jalandharův příběh zveřejnili. Mediální zájem vyburcoval i místní úředníky, kteří slíbili, že na zbývající sedmikilometrovou část cesty vyčlení peníze a připraví potřebný projekt. O dosavadním snažení cílevědomého otce prý neměli nejmenší tušení - nikdy se na ně neobrátil s žádostí o finanční ani materiální pomoc.

Obdivuhodný výkon Jalandhara Nayaka zdá se dojde svého naplnění rychleji, než sám čekal. Jeho dosavadní práci navíc hodlají úředníci odměnit i finančně. Kvalita cesty je podle nich v některých úsecích na takové úrovni, že by po ní mohly v budoucnu jezdit i automobily. 

  • Zdroj textu: BBC, KalingaTV News Network
  • Zdroj fotografií: KalingaTV News Network

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Optofobie

Většina z nás každý den ráno po probuzení celkem bez problémů otevře oči. Pokud však trpíte optofobií, pak ve vás právě zvednutí víček a pohlédnutí na okolí vyvolává nefalšovaný děs. Porucha obvykle propuká poté, co člověk spatří něco velmi traumatizujícího – například přítele při aktu nevěry či smrt matky. Před svým strachem se optofobici uzavírají do temných místností bez výzdoby a dalších rozptylujících prvků. Musejí-li však čelit pohledu, který nedokážou snést, nastává u nich panika a úzkostné stavy. 

Zajímavosti

Za barvu jezírka Cracker Lake jsou odpovědné ledovce. Při odtávání je z nich do jezera odplavován jemný kamenný prach. Odraz světla od těchto mikroskopických částeček vytváří dojem tyrkysově modré barvy.

Příroda

Irští rebelové ochotně využili možnosti, jak zpochybnit vládu Jindřicha VII., a udělali si z Lamberta Simnela svého „jediného legitimního krále“. Eduard Plantagenet (vpravo), 17. hrabě z Warwicku, se dostal coby člen poražených Yorků do towerského vězení v pouhých deseti letech. Zemřel v něm o 14 let později.

Historie

Snímek pořízený letos v roce 2017 sondou Cassini zachycuje zkracující se stíny, jež planeta vrhá na své prstence. Tehdy, v době Saturnova letního slunovratu, dopadají pouze na zcela vnitřní prstence

Vesmír
Zajímavosti

Vylepšený robotický požárník WALK-MAN s hasicím přístrojem

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907