Reklama


Je tohle nejmenší hotel na světě? All inklusive ve starém Volkswagenu

16.11.2017 - Zuzana Rychlá

Podnikaví a vynalézaví lidé se rodí všude na světě – dokladem je i čtyřiašedesátiletý Jordánec Mohammed Al Malaheem, který přestavěl starého Brouka na miniaturní pouštní hotel

Jordánské městečko Al Jaya, ležící v jižní části země, na dohled izraelské hranici, nejspíš nenajdeme v cestovatelských průvodcích. Změnit se to ale snaží čtyřiašedesátiletý Mohammed Al Malaheem, který zde od roku 2011 provozuje patrně nejmenší hotel na světě. Jeho mini hotel je skutečně jedinečný - vybudoval jej totiž z vyřazeného VW Brouka.

„Al Jaya je mým domovem, zde jsem se narodil a prožil jsem zde celý svůj život. Myslím, že je to velmi krásné místo a snažím se přispět k jeho zviditelnění na cestovatelské mapě světa,“ popisuje podnikavec Mohammed, kterému místní přezdívají Abu Ali, své cíle. 

Ostatně o zajímavosti není v této části Jordánska nouze – jen pár kilometrů od Aliho mini hotelu se nad městem Shoubak tyčí středověký křižácký hrad Montreal, vybudovaný ve 12. století. Se svou nadmořskou výškou přes 1 300 metrů jde o jedno z nejvyšších míst země.

Nocleh v maličkém autíčku je určený maximálně pro dvě osoby. Za noc s tradiční snídaní (kterou prý připravuje jeho žena) si Abu Ali účtuje 40 jordánských dinárů (v přepočtu zhruba 1 200 korun). Recepci si tento svérázný hoteliér vybudoval z přilehlé jeskyně, ve které se nachází i sprcha a malý obchůdek se suvenýry.

  • Zdroj textu: CNN
  • Zdroj fotografií: Mohammed Al Malaheem

ReklamaReklama

Aktuální články

Jak by vypadaly Niagarské vodopády, kdyby v řece Svatého Vavřince došla voda? Reálnou fotografii vyretušoval grafik Joel Krebs.

Zajímavosti

Jasný meteor nad Oklahomou (2008)

Vesmír
Revue

Pohled z Velké Hejšoviny na Broumovské stěny, Broumovskou kotlinu a Javoří hory

Příroda

Snímek z konce října 1937 zachycuje Benita Mussoliniho při oslavách 15. výročí pochodu na Řím, kterým donutil vládu k rezignaci a krále k předání moci do rukou fašistů. Po diktátorově levici jde zástupce Adolfa Hitlera Rudolf Hess a oba muže při přehlídce doplňují další italští generálové.

Válka

Jeskynní systémy na Yucatánu jsou jako jiný svět

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907