Kofeinový zabiják Black Insomnia: Tohle je nejsilnější káva na světě!

05.04.2017 - Martin ReichmanPokud chcete v dnešní době prorazit, je třeba být „nej“ – největší, nejchytřejší, nejsilnější nebo nejlevnější. Sean Kristafor z Kapského Města vsadil na kávu, a protože prorazit rozhodně chtěl, vytvořil nejsilnější kávu na světě s příznačným názvem Black Insomnia.

TIP: Nová studie ukazuje, jak pití kávy ovlivňuje spánkový režim

Kávu Black Insomnia (Černá nespavost) uvedl Sean na trh teprve v červnu loňského roku. První dva měsíce ji prodával jen v domovském Kapském městě. Velmi rychle ale zjistil, že má jeho supersilná káva obrovský úspěch. „Už po dvou měsících jsme prodávali o 3 tuny více kávy než okolní pražírny,“ popisuje raketový start Sean Kristafor. „V říjnu jsme Insomnii prodávali již ve 22 zemích celého světa a v březnu ji začal distribuovat v USA Amazon.“

Insomnia obsahuje 702 miligramů kofeinu na hrnek (350 ml), což z ní dělá nejsilnější kávu na světě. Nejde jen o reklamní slogan, tvrzení potvrzují i laboratorní testy, které si Sean Kristafor nechal zpracovat. V jediném kilogramu kávy Black Insomnia je podle laboratoře SGS 17,5 gramů čistého kofeinu! Doposud se titulem „nejsilnější“ pyšnila káva Death Wish Coffee s obsahem 13,2 gramů kofeinu na kilogram.

TIP: Kde se vzala káva a odkdy ji pijeme v Česku?

A jaké množství kofeinu je vlastně životu nebezpečné? Denní maximální dávka kofeinu by podle četných doporučení neměla překročit 400 mg – což je množství 2 až 4 správně udělaných šálků espresso z arabiky. V případě kávy Black Insomnia jde o jeden jediný šálek denně.

  • Zdroj fotografií

    Black Insomnia Coffee


Další články v sekci