Reklama


Pestrobarevná hra světel: Polární záře nad severozápadním Pacifikem

21.01.2016 - Redakce Tajemství vesmíru

Americkému astronautovi Scottu Kellymu se opět podařilo vyfotit fantastickou polární záři. Tentokrát se do jeho hledáčku dostala pestrobarevná hra světel nad severozápadním Pacifikem. Polární záře vznikají v důsledku srážky slunečního větru s magnetickým polem Země. Aktuální snímek pochází z 20. ledna 2016.

Američan Scott Kelly a jeho ruský kolega Michail Kornijenko působí na Mezinárodní vesmírné stanici v rámci experimentální roční mise zaměřené na dopady dlouhého pobytu lidí v prostředí snížené gravitace. Právě na dnešní den připadá malé výročí - oba muži dnes završí 300 dnů nepřetržitého pobytu na ISS

  • Zdroj textu: nasa.gov
  • Zdroj fotografií: ESA, NASA

ReklamaReklama

Aktuální články

Nejnovější verze robota SpotMini je štíhlejší než předchozí varianty

Věda

Vzdělaná Johanna, nevlastní dcera magistra Kelleyho, používala svůj literární um k znovuzískání rodinné prestiže

Historie

Genom Amišů obsahuje pozoruhodné věci

Věda

Na pádu komunismu v Polsku se nejvíc podílelo odborové hnutí Solidarita, jehož vůdčí postavou se stal elektrikář Lech Wałęsa.

Zajímavosti

Výsadkáři ze 103. gardové divize se vracejí domů

Válka

Obraz italského renesančního malíře Leonarda Da Vinciho se vydražil za 450,3 milionu dolarů, tedy v přepočtu 9,8 miliardy korun. Dílo zobrazující Ježíše Krista se tak podle aukční síně Christie's stalo nejdražším obrazem, který se kdy na světě prodal v dražbě. Původní odhady udávaly hodnotu díla 100 milionů dolarů, přepočtu 2,2 miliardy korun.
Aukce trvala podle agentury AFP pouhých 19 minut. Dražit se začalo na částce 70 milionů dolarů, tedy 1,5 miliardy korun. Totožnost kupce aukční síň zatím nezveřejnila.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907