Poslední pouť USS Ranger: Pohled dronem na vyřazeného obra

Podívejte se na úžasné záběry z poslední plavby americké letadlové lodi USS Ranger na sešrotování
USS Ranger, v americkém námořnictvu už sedmá loď tohoto jména, byla třetí jednotku třídy Forrestal a sloužíla v U.S. Navy v letech 1957–1993. Prakticky celou svou službu strávila v Pacifiku, zejména za vietnamské války. Loď s výtlakem více jak 82 000 t mohla nést až 90 letounů.

Za svou bohatou kariéru zvládla nejen bojové operace, ale objevila se i na filmových plátnech ve filmech jako Star Trek IV: Cesta domů či megahit Top Gun.

Po jejím vyřazení ze služby v roce 1993 bylo až v roce 2012 rozhodnuto o sešrotování tohoto kolosu. Podle smlouvy z prosince 2012 zaplatila U.S. Navy za sešrotování jeden cent firmě International Shipbreaking v Brownswille. Tak bylo rozhodnuto o poslední pouti legendárního plavidla. Loď na své cestě do šrotu ze západního na východní pobřeží USA musela objet celou Jižní Ameriku, protože 82,3 m široká letadlová loď byla příliš velká pro proplutí Panamským průplavem.

Tuto cestu USS Ranger nastoupila 5. března 2015 a dron s kamerou natáčející tyto záběry byl posledním strojem, který měl tu čest vzlétnout z její paluby.


Další články v sekci